رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

تصویب قانون جدید صادرات اقلام حساس چین به منظور مقابله با آمریکا

20:03 - 27 مهر 1399
کد خبر: ۶۶۶۳۵۷
چین قانون جدید صادرات اقلام حساس را به تصویب رسانده است که به دنبال آن پکن قادر خواهد بود در صورت بروز چالش در مقابل آمریکا، واکنشی بهتری داشته باشد.

–روزنامه گلوبال تایمز یکی از رسانه‌های ارگانی حزب حاکم در چین اعلام کرد که قانون جدید صادرات اقلام حساس تصویب شده است که برپایه آن پکن می‌تواند در صورت بروز چالش در مقابل آمریکا، توان واکنشی بالاتری داشته باشد.

این قانون جدید به منظور محدود کردن صادرات اقلام و مواد حساس و به منظور محافظت از امنیت ملی به تصویب رسیده است که البته به پکن این اجازه را می‌دهد در جریان افزایش تنش‌های تجاری و فنی با آمریکا در مقابل این کشور قدرت واکنش بیشتری داشته باشد.

این قانون که برای همه شرکت‌های چینی قابل اعمال است، روز یکشنبه در کمیته دائمی کنگره ملی خلق (مجلس چین) تصویب و از اول دسامبر نیز لازم الاجرا است و چین مطابق این قانون می‌تواند «اقدامات متقابل» در قبال کشور‌ها یا مناطقی که از کنترل صادرات سوء استفاده و امنیت و منافع ملی کشور را تهدید می‌کنند، اتخاذ کند.

کنترل صادرات تحت این قانون در مورد محصولات غیرنظامی، نظامی و هسته‌ای و همچنین کالا‌ها، فناوری‌ها و خدمات مربوط به امنیت ملی اعمال خواهد شد. طبق قانون، لیست موارد کنترل شده «به موقع» برای ادارات مربوطه منتشر خواهد شد.


برچسب ها: چین و آمریکا

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *