حمایت از صنایع باید همراه با تامین مواد اولیه کارخانجات باشد

12:26 - 24 مهر 1399
کد خبر: ۶۶۵۵۰۹
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
عضو کمیسیون «صنایع و معادن» مجلس با بیان اینکه بسیاری از واحدهای صنعتی ما برای فعال‌سازی ظرفیت‌های خود به سرمایه در گردش نیاز دارند، گفت: حمایت از صنایع باید همراه با تامین مواد اولیه کارخانجات باشد لذا تامین مواد اولیه کارخانجات امری مهم در تحرک بخشی به صنعت محسوب می‌شود.
حجت الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا در گفت‌وگو با میزان، با بیان اینکه حمایت از صنایع امر ضروریست، گفت: بسیاری از واحدهای صنعتی ما برای فعال‌سازی ظرفیت‌های خود به سرمایه در گردش نیاز دارند که باید به این مهم توجه شود.
 
وی با بیان اینکه حمایت از صنایع باید همراه با تامین مواد اولیه کارخانجات باشد، بیان داشت: تامین مواد اولیه کارخانجات امری مهم در تحرک بخشی به صنعت محسوب می‌شود لذا نبض تپنده کارخانجات ما مواد اولیه است که باید در این بخش کمبودها جبران شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تعادل بخشی به امر صادرات و واردات را مهم ضروری دانست و تاکید کرد: به واقع باید از واردات کالایی که ۵۰ درصد ظرفیت تولید درکشور دارد، جلوگیری کرد.
 
این نماینده مجلس اظهارداشت: جلوگیری از وارادات کالاهایی که در داخل تولید می‌شود به نوعی غیر مستقیم به بخش صنعت تضمین می‌دهد که باید ظرفیت‌های خود را بالا برده و تحرک خود را بیشتر کند.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *