فلسطین: شهرک سازی اسرائیل در خاک فلسطین منطقه را به لبه پرتگاه سوق خواهد داد

20:19 - 23 مهر 1399
کد خبر: ۶۶۵۳۹۸
سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین با اشاره به سیاست‌های رژیم صهیونیستی در ساخت شهرک‌های مسکونی در خاک فلسطین، اظهار کرد: این سیاست‌های رژیم صهیونیستی، منطقه را به لبه پرتگاه سوق خواهد داد.

- طبق گزارش خبرگزاری فلسطینی معاً، نبل ابوردینه، با اشاره به سیاست‌های دولت آمریکا و سازش برخی کشور‌های عربی با صهیونیست‌ها، ساخت هزاران واحد مسکونی جدید در خاک فلسطین را محکوم کرد.

سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین با بیان اینکه تصمیم اسرائیل مغایر با همه قوانین و قطعنامه‌های بین المللی است، به خصوص قطعنامه ۲۳۳۴ شورای امنیت که هر گونه شهرک‌سازی اسرائیل در خاک کشور فلسطین را غیرقانونی می‌شمرد، است افزود: همه شهرک‌سازی‌ها نابود خواهد شد و هیچ شهرک صهیونیست نشینی در خاک فلسطین باقی نمی‌ماند.

وی این اقدام اسرائیل را به سرقت بردن خاک فلسطین از طریق شهرک‌سازی توصیف کرد و گفت: سکوت جامعه بین المللی، عادی سازی مجانی از سوی رژیم‌های عربی و حمایت‌های دولت دونالد ترامپ در سازمان ملل از رژیم اشغالگر اسرائیل و سیاست‌های شهرک سازی آن، این رژیم را برای ادامه شهرک‌سازی گستاخ‌تر کرده است.

ابوردینه درباره این سیاست رژیم صهیونیستی هشدار داد و گفت: این سیاست‌های رژیم صهیونیستی، منطقه را به لبه پرتگاه سوق خواهد داد.

سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین با بیان اینکه ما از جامعه بین المللی می‌خواهیم برای توقف شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی بر کابینه نتانیاهو فشار آورند، خاطر نشان کرد: زیرا این اقدامات هر گونه فرصت واقعی برای تحقق صلح عادلانه و فراگیر را به منظور پایان دادن به اشغالگری و تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس در مرز‌های ۱۹۶۷ را نابود خواهد کرد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *