یک دیپلمات: تحریم ۱۸ بانک ایرانی اقدامی نمادین و تبلیغاتی برای انتخابات آمریکاست

۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۱:۰۱
کد خبر: ۶۶۳۷۸۷
دسته بندی‌: سیاست
سفیر ایران در نروژ و مجارستان دربارۀ تحریم ۱۸ بانک در اقتصاد کشور، گفت: این تحریم در اقتصاد کشور نقش ندارد ولی تاحدودی تأثیر روانی در جامعه می‌گذارد و اکر ترامپ انتخاب شود، تاثیر این موضوع بیشتر می‌شود اما اگر انتخاب نشود که پیش بینی‌ها تا بالای ۷۰ درصد چنین تخمین می‌زنند؛ از بین می‌رود.
عبدالرضا فرجی‌راد در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به تحریم ۱۸ بانک ایرانی از سوی رژیم آمریکا اظهارداشت: بانک‌های ما تحت تحریم‌های یکجانبه رژیم تروریستی آمریکا بودند اما یک فضا‌هایی وجود داشت که بانک‌ها از آن طریق مواد غذایی و دارویی وارد می‌کردند؛ با توجه به گستردگی این تحریم، به‌نظر می‌رسد آنها خواسته‌اند تمام منافذ برای واردات را ببندند. 
 
وی با بیان اینکه آمریکا با تحریم ۱۸ بانک ایرانی خواسته  مردم ایران را تحت فشار بیشتری قرار دهد، افزود: تلاش آمریکایی‌ها این است که با این فشارها، مسئولان کشور را پای میز مذاکره بکشانند.
 
عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی خاطرنشان کرد: از دیگر دلایل اعمال تحریم ۱۸ بانک ایرانی می‌توان به انتخابات آمریکا اشاره کرد چراکه ترامپ در نظر دارد با این اهرم در مقابل رقیب و رای دهندگان خود دست پر باشد و اگر از او سوال شد، چرا با اینکه از برجام بیرون آمدید ایران تسلیم نشد و مذاکره هم نکرد؛ در پاسخ بگوید ایران را در تحریم کامل قرار داده‌ایم.

فرجی راد خاطرنشان کرد: تحریم ۱۸ بانک ایرانی از سویی اقدامی نمادین و تبلیغاتی برای انتخابات آمریکاست و از طرفی هم برای ایجاد فشار داخلی در این دوران کرونایی است تا دولت چنان تحت فشار قرار بگیرد که حداقل صحبت از  مذاکره را مطرح کند و ترامپ این موضوع را در انتخابات به معرض نمایش بگذارد. 

سفیر ایران در نروژ و مجارستان در خصوص تاثیر تحریم ۱۸ بانک در اقتصاد کشور نیز گفت: این تحریم در اقتصاد کشور نقش ندارد ولی تاحدودی تاثیر روانی در جامعه می‌گذارد و اکر ترامپ انتخاب شود، تاثیر این موضوع بیشتر می شود اما اگر انتخاب نشود که پیش بینی‌ها تا بالای ۷۰ درصد چنین تخمین می زنند؛ این تاثیر روانی در جامعه ایرانی از بین می‌رود.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *