ضرورت سرعت بخشیدن به پیشرفت «شبکه ملی اطلاعات»

۱۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰:۰۲
کد خبر: ۶۶۲۸۹۳
امام جمعه بوشهر با تاکید بر ضرورت سرعت بخشیدن به پیشرفت «شبکه ملی اطلاعات» برای مقابله با توطئه دشمن در حوزه رسانه و اطلاع رسانی، گفت: دشمنان با تولید اخبار گوناگون افکار و اذهان مردم را مدیریت کرده و در مواقع لزوم از آن بهره‌برداری می‌کنند.

آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری در گفت‌وگو با میزان، ضمن اشاره به ضرورت توجه بیشتر مسئولان به «شبکه ملی اطلاعات» بیان کرد: در حال حاضر خبر و مدیریت ادارکی از مهمترین پروژه‌های جهان استکبار است و رسانه‌های الکترونیکی و دیجیتال از مهمترین ارکان وسایل ارتباط جمعی به شمار می‌روند.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر ضرورت سرعت بخشیدن به پیشرفت شبکه ملی اطلاعات برای مقابله با توطئه دشمن در حوزه رسانه و اطلاع‌رسانی، گفت: دشمنان با تولید اخبار گوناگون افکار و اذهان مردم را مدیریت کرده و در مواقع لزوم از آن بهره‌برداری می‌کنند و این موضوع بار‌ها درسطح ایران و جهان رخ داده است.

وی با بیان اینکه امروز کشورمان دارای ظرفیت قوی از نیرو‌های انسانی است، افزود: مسئولان باید «شبکه ملی اطلاعات» را بیشتر مورد توجه قرار دهند و آن را هر روز پربارتر و قوی‌تر به اجرا دربیاورند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر در پایان گفت: طی سال‌های گذشته در حوزه ماهواره‌ای و قطعات، تولیدات داخلی ارزنده‌ای داشتیم و لازم است شورای عالی فضای مجازی با استفاده از ظرفیت‌های داخلی درباره این مطالبه جدی که تاکنون به طور کامل اجرایی نشده اقدام ویژه انجام دهند.

رهبر معظم انقلاب دوم شهریور سال جاری در دیدار با هیئت دولت فرمودند: بنده روی مسئله‌ی شبکه‌ی ملّی اطّلاعات این همه تأکید میکنم. این شورای عالی فضای مجازی و مرکز ملّی فضای مجازی که تشکیل داده‌ایم و بنده اصرار داشتم و دارم که این [شورا]تشکیل بشود و رؤسای محترم در آن شرکت کنند و تصمیم‌گیری کنند و اجرا کنند، به خاطر اهمّیّت این مسئله است؛ نمیشود این مسئله را رها کرد؛ و من میبینم که آن اهتمام لازم به خرج داده نمی‌شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *