معارفه معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری متروی تهران

۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۵:۵۳
کد خبر: ۶۶۱۷۶۳
سید مجتبی تقوی نژاد طی حکمی به عنوان معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه منصوب شد.

_طبق اعلام مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، سید مجتبی تقوی نژاد طی حکمی از سوی مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه به عنوان معاون امور فرهنگی و اجتماعی این شرکت منصوب شد.

احسان بیسادی با تشکر از مدیرعامل، معاونین، مدیران و همکاران خود در شرکت بهره برداری متروی تهران اظهار داشت: خدمت کردن در این شرکت باعث افتخار من بود و آنچه در این مدت انجام شده با حمایت‌های و همراهی‌های مدیر عامل و همکارانم در معاونت امور فرهنگی و اجتماعی بوده است.

وی یک گزارش عملکرد از ۳۰ ماه فعالیت در معاونت فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ارائه داد و گفت: من برای کار از همکاران خود مجموعه مترو استفاده کرده ام و می‌توانم بگویم متخصص‌ترین افراد را در مجموعه داریم که با توان آن‌ها کار‌های بزرگی را انجام شده است.

بیسادی با اشاره به اینکه کیفی‌ترین نیرو‌های فرهنگی در شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه هستند خاطرنشان کرد: با بودجه‌ای که اختصاص یافت و با جذب مشارکت‌های درون سازمانی و برون سازمانی توانستیم برنامه‌های متنوع را ارائه دهیم.

وی از مهندس نوبخت برای حمایت‌های ویژه‌ای که در بخش ارتقا سخت افزاریی این مجموعه انجام دادند تشکر کرد و گفت: بالغ بر هزار و ۲۰۰ ساعت پادکست در این مجموعه ساخته شده است و در پایان این جلسه استدیو مترو به بهره برداری می‌رسد.

غلامعلی ابراهیمی مشاور فرهنگی اجتماعی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: مدیریت فرهنگی از حوزه‌های بسیار مهم و مورد توجه سازمان‌ها و ساختار مدیریت عمومی است؛ و متروی تهران به دلیل اینکه یک سازمان خدماتی محسوب می‌شود جز شرکت‌هایی است که در راستای شعار شهرداری تهران شهری برای همه یک شعار دیگر نیز اضافه می‌کنیم و آن شهری انسان محور است به دلیل اینکه موضوعات و مشکلاتی در حوزه شهری می‌بینیم برای رسیدن به شهر انسان محور باید به سمت کالبدی کردن حمل و نقل عمومی برویم.

وی با اشاره به اینکه معاونت فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو ارتباطات خوبی با ارگان‌ها دارد گفت: امروز متروی تهران یکی از ارکان تاثیر گذار در فضای شهری تهران است همین امر موجب ایجاد فرصت و تهدید برای این مجموعه شده است، اما مجموعه مترو توانست به عنوان یکی از عناصر تعیین کننده شهرداری تهران جای خود را پیدا کند.

ابراهیمی افزود: مترو یک فعال درجه یک فرهنگی در شهرداری تهران است و خود یک رسانه شهری است که روزانه با میلیون‌ها انسان سرو کار دارد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه اشراف کافی بر بخش‌های فرهنگی دارد گفت: در ارزیابی انجام شده، معاونت فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو کار‌های خوبی انجام داده است.

در ادامه سید مجتبی تقوی نژاد ضمن تشکر و قدردانی از رئیس مرکز ارتباطات و اموربین الملل شهرداری تهران و همکارانش در آن مرکز، ایام اربعین سید سالار شهیدان را تسلیت گفت و افزود: امیدواریم در فضای مدیریت شهری به گونه‌ای اقدام کنیم که فضای شهر را امام حسینی کنیم

وی با اشاره به منظومه گفتمانی شهردار تهران که با شعار تهران شهری برای همه تلاش کرد در این دوره از مدیریت شهری، بستری برای ارتباط مستمر و بی واسطه شهروندان با مدیران شهری و با بهره گیری از ظرفیت ارتباطی دو سویه با مخاطبان ایجاد کند افزود: منظومه گفتمانی به دنبال تحقق حقوق شهروندی، پایداری فرهنگی اجتماعی و توسعه پایدار محیط زیست برای رسیدن به حکمروایی خوب شهری است و تمامی تلاش خود را دارد تا فاصله فرهنگی شمال و جنوب را کاهش دهد.

تقوی نژاد گفت: شعار تهران برای همه باید مورد توجه معاونت فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه عدالت اجتماعی و هویت اجتماعی از ارکان‌های کلیدی گفتمان هستند و از اهمیت خاصی برخوردار است افزود: فاصله گرفتن از ارتباط یک سو با مردم از برنامه‌های ما در معاونت فرهنگی و اجتماعی است که با استقرار یک نظام نو آورانه این موضوع را محیا می‌کنیم.

معاون جدید فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: متروی تهران روزانه دو میلیون نفر مسافر دارد این میزان مخاطب اگرچه در دوران کرونا کاهش داشته، اما امیدواریم بعد از پایان کرونا افزایش پیدا کند و از همین فرصت برای رسیدن به اهداف فرهنگی و اجتماعی استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: از همه معاونین، مدیران و همکارانم در معاونت فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری مترو درخواست همکاری لازم را برای هم افزایی و همدلی، فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی دارم.

در پایان، فرنوش نوبخت ضمن تشکر از فعالیت‌های احسان بیسادی معاون سابق فرهنگی و اجتماعی، گفت: ما در شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در تمامی بخش‌ها سعی کرده ایم به گونه‌ای عمل کنیم که کمترین انتقادات را داشته باشیم چرا که مترو جای حساسی است.

وی با اشاره به اینکه در سه سال گذشته فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی خوبی در متروی تهران و حومه انجام شده گفت: تلاش می‌کنیم خدماتی که در متروی تهران انجام می‌پذیرد جلب رضایت شهروندان را به دنبال داشته باشد.

وی تصریح کرد: بخش فرهنگی متروی تهران به خوبی جای خود را در بین شهروندان و مسافران پیدا کرده و خروجی برنامه‌های فرهنگی تا به امروز خوب بوده است. امیدوارم کار گذشتگان سرمایه راهی برای کار‌های جدیدتر باشد.

نوبخت خاطرنشان کرد: شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در یک چارچوب کار می‌کند و سیاست گذاری‌های کلان در معاونت امور فرهنگی و اجتماعی این شرکت نیز در کمیته فرهنگی شرکت انجام می‌شود، اما سعی کرده ایم در کنار این سیاست گذاری‌ها اختیارات را هم در اختیار معاونت امور فرهنگی و اجتماعی قرار دهیم.

در پایان این جلسه با اهدا لوح از خدمات بیسادی تقدیر و حکم سیدمجتبی تقوی نژاد توسط مهندس نوبخت مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه اهدا شد.

گفتنی است: تقوی‌نژاد پیش از این معاون روابط عمومی مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران بود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *