50 زندانی آزاد شده طالبان در جنگ با نیروهای افغانستانی کشته شدند

۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰:۰۲
کد خبر: ۶۶۰۷۲۶
منابع خبری افغانستان اعلام کردند که ۵۰ تن از زندانیان ارشد گروه طالبان که به تازگی از زندان‌های دولت آزاده شده بودند، در میدان جنگ با نیروهای افغان کشته شده‌اند.

- روزنامه صبح کابل به نقل از پژوهش دانشگاه «کوینز بلفاست» نوشته است که برخی مسئولان نظامی، فرماندهان قطعه سرخ، اعضای کمیسیون جلب و جذب و برخی اعضای شورای کویته طالبان و معاونان استاندار خودخوانده آنها که تعدادشان به ۵۰ نفر می رسد، پس از آزادی از زندان دولت در جنگ کشته شده اند.

در این پژوهش با ۱۰۸ زندانی آزاد شده گفت‌وگو صورت گرفته است که از آن جمله ۷۴ تن که نزدیک به ۶۸ درصد را تشکیل می دهند، دوباره به میدان جنگ برگشته اند.

براساس این گزارش، برخی زندانیان آزاد شده حتی به عنوان فرماندار و استاندار از طرف این گروه در برخی شهرستان ها و استان‌های افغانستان تعیین شده اند.

دولت افغانستان براساس توافقنامه صلح آمریکا و گروه طالبان، بیش از پنج‌هزار زندانی این گروه را از زندان‌های دولت آزاد کرد تا زمینه گفت‌وگوی صلح بین افغانستانی با طالبان را فراهم کند.

این زندانیان در زمان آزاد شدن تعهد کتبی داده بودند که دیگر به میدان جنگ بر نمی‌گردند و طالبان نیز گفته بودند که زندانیان آزاد شده، به میدان نبرد بازنخواهند گشت.

/انتهای پیام/

ایرنا


برچسب ها: طالبان زندانی

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *