مناصب دولتی و قضایی فرصتی برای خدمتگذاری به مردم است

۱۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۴:۳۷
کد خبر: ۶۵۱۶۲
دسته بندی‌: مجله حقوقی ، عمومی
خبرگزاری میزان: حجت الاسلام و المسلمین مظفری گفت: مناصب دولتی و قضایی فرصتی برای خدمتگذاری به مردم و امانتی در اختیار صاحبان مناصب است.
به گزارش گروه حقوقی و قضایی میزان به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری آذربایجان شرقی، حجت الاسلام و المسلمین مظفری رئيس كل دادگستري  آذربایجان شرقی در مراسم توديع و معارفه رئیس دادگستری شهرستان سراب، اظهار داشت: کارگزاران قوای سه گانه نظام اسلامی در بخشهای مختلف در قبال مردم مسئولیتی خطیر و تکلیفی سنگین بر عهده دارند.

وی با بیان اینکه کوتاهی در انجام تکلیف، خطا و جرمی نابخشودنی بوده و اولین اثر وضعی آن، رویگردانی مردم از نظام اسلامی خواهد بود، گفت: در مقابل، انجام وظیفه و گره گشایی از کار مردم اگر با خلوص نیّت باشد، پاداش الهی را در بر خواهد داشت. مناصب دولتی و قضایی فرصتی برای خدمتگذاری به مردم و امانتی در اختیار صاحبان مناصب است.

حجت الاسلام و المسلمين مظفری افزود: دادگستری مرجعی برای تظلّمات عمومی و مکانی مقدس است زیرا احکام الهی در دادگستری صادر و اجرا می شود. بنابر روایات رسیده از ائمه اطهار (ع) اجرای یک حکم عادلانه برای مردم از چهل شبانه روز باران نافع، ارزشش بیشتر است. تأکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نیز بر این است که در دستگاه قضایی جمهوری اسلامی، باید برای ضعفا یک نگاه مؤکد و یک عطف نظر ویژه وجود داشته باشد. 

وي با اشاره به قرار گرفتن در آستانه انتخابات گفت: دستگاه قضایی استان مصمّم است که همانند دوره های قبلی انتخابات، با رصد فعالیتهای تبلیغاتی از آغاز تا لحظه اخذ آراء، با قاطعیّت با جرائم انتخاباتی برخورد نماید تا زمینه حضور حداکثری مردم در کنار مسئولین اجرایی و نظارتی محقق گردد.

رئيس كل دادگستري استان از تلاش برای مختومه نمودن پرونده های سال 92 و ماقبل آن (نزدیک به 4 هزار پرونده) خبر داد.

در اين مراسم مهدی شمس در حکمی از سوی رئیس قوه قضاییه به سِمت رئیس دادگستری شهرستان سراب منصوب و از زحمات آقاي رحمان خاطری تقدير بعمل آمد. همچنین رحمان خاطری به سِمت ریاست شعبه 187 دادگاه عمومی (حقوقی) تهران مجتمع قضایی بعثت منصوب گردید.
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *