هرگز رژیم صهیونیستی را به رسمیت نخواهیم شناخت

۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹:۰۲
کد خبر: ۶۴۸۱۹۴
رییس مجلس سنای پاکستان با انتقاد از تصمیم امارات برای عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس، تاکید کرد که اسلام آباد هرگز رژیم صهیونیستی را به رسمیت نخواهد شناخت.

- دفتر ریاست سنای پاکستان، «محمد صادق سنجرانی» در دیدار با سفیر عربستان در اسلام‌آباد از تصمیم امارات متحده عربی برای برقراری روابط با رژیم صهیونیستی انتقاد کرد.

رییس مجلس سنای پاکستان تاکید کرد که تصمیم ابوظبی عواقب بسیار زیادی به دنبال خواهد داشت.

وی افزود که پاکستان هرگز نمی‌تواند رژیم صهیونیستی را به رسمیت بشناسد.

وزارت امورخارجه پاکستان جمعه گذشته با تاکید بر تعهد این کشور برای حمایت از تحقق کامل حقوق ملت فلسطین از جمله حق تعیین سرنوشت، در واکنش به عادی‌سازی روابط میان امارات و رژیم صهیونیستی این اقدام را همراه با پیامد دانست.

دولت پاکستان تاکید کرد: این کشور حامی صلح عادلانه، جامع و پایدار برای فلسطین از جمله راه حل تشکیل دو کشور مطابق قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد و قوانین بین‌المللی است.

آمریکا، رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی پنجشنبه ۲۳ مرداد با انتشار بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند؛ ابوظبی و تل‌آویو رسماً روابط خود را عادی می‌کنند. مقام‌های اماراتی مدعی شده‌اند، این پیمان صلح برای جلوگیری از طرح الحاق کرانه باختری به دیگر سرزمین‌های اشغالی توسط اسرائیل صورت گرفته است، اما «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی لغو این طرح را رد کرده و تنها گفته که این طرح به تأخیر افتاده است.

تصمیم امارات که از آن به اصطلاح متحد پاکستان در خلیج فارس یاد می‌شود با واکنش شدید احزاب سیاسی و مذهبی پاکستان همراه بوده است.

مسلمانان پاکستان یکشنبه گذشته در شهرهای مختلف این کشور با برگزاری گردهمایی و تظاهرات ضدصهیونیستی، تصمیم امارات متحده عربی برای عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس را محکوم کردند.

/انتهای پیام/

ایرنا


برچسب ها: فلسطین پاکستان

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha