بولتون: ترامپ پیش از انتخابات آمریکا ممکن است نیروها را از افغانستان خارج کند

۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۹:۰۱
کد خبر: ۶۴۸۱۹۰
مشاور سابق امنیت ملی آمریکا مدعی شد که دونالد ترامپ ممکن است پیش از انتخابات ریاست جمهوری این کشور همه نیروهای آمریکایی را از افغانستان خارج کند.

- «جان بولتون» مشاور سابق امنیت ملی آمریکا گفت که دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور ممکن است برای افزایش شانس پیروزی‌اش در انتخابات ماه نوامبر همه نیروها را از افغانستان خارج کند.

بولتون که سپتامبر سال گذشته میلادی در توئیتی توسط ترامپ برکنار شده بود به نشریه اسپانیایی «لا رازان» گفت که ترامپ ممکن است یک ماه پیش از انتخابات همه را غافلگیر کند.

وی با گمانه‌زنی در این باره اظهار داشت: «نشست چهارم با «کیم جانگ اون» احتمالا برگزار خواهد شد، پایان برنامه هسته‌ای کره شمالی و صلح در شبه جزیره کره اعلام شود؛ نه اینکه این اتفاق رخ خواهد داد بلکه ترامپ آن را اعلام می‌کند».

مشاور امنیت ملی سابق ترامپ ادامه داد: ممکن است وی تصمیم بگیرد همه نیروها را پیش از انتخابات از افغانستان خارج کند و یا اینکه از ناتو خارج شود.

پیش از این ترامپ به رسانه‌ها گفته بود که «بسیار زود» سطح نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان به 4 هزار نفر کاهش خواهد یافت.

وی در پاسخ به پرسشی نیز گفت که ممکن است در روز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا چیزی حدود 4 هزار تا 5 هزار نظامی در افغانستان حضور داشته باشند.

با این حال برخی کارشناسان می‌گویند که با توجه به نزدیک بودن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، ترامپ از هر طریق ممکن و اعطای امتیازات گسترده به طالبان تلاش دارد تا به این گروه به توافق برسد و با تبلیغات رسانه‌ای گسترده توافقنامه قطر را به مثابه یک پیروزی سیاسی در کارنامه سیاسی دولتش ثبت کند تا شانس خویش را برای پیروزی مجدد در انتخابات افزایش دهد.

تسنیم


برچسب ها: امریکا بولتون

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha