کرونا دیگر تاثیری بر قیمت مواد مخدر نمی‌گذارد؟!

۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۴:۴۱
کد خبر: ۶۴۷۹۶۱
به گفته رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت، با برداشته شدن محدودیت‌های ترددی، کرونا دیگر هیچ تاثیری در حوزه مواد مخدر و قاچاق آن ندارد.

–به گفته کارشناسان در کشور ما، سالانه هزارو ۵۰۰ تن انواع مواد مخدر مصرف می‌شود که به سبب محدودیت‌ها و نظارت‌های نیروی انتظامی و وقوه قضاییه، امکان تولید انبود وجود ندارد، بنابراین ۹۹ درصد این مقدار مواد مخدر، به صورت قاچاق وارد کشور می‌شوند. 
 
 
قاچاق مواد مخدر مانند هر فعالیت دیگری از شیوع ویروس کرونا ضربه خورد. قاچاق از راه زمینی، ارزان‌ترین روش برای وارد کردن مواد مخدر به دورن مرز‌های ما است. اما در دوران گسترش ویروس کرونا و ایجاد محدودیت انتقال، مواد مخدر کمیاب شد که و در نتیجه افزایش قیمت ۳۰ درصدی انواع مواد مخدر را در پی داشت. 
 
اما به گفته رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت، با برداشتن محدودیت‌های ترددی، کرونا تاثیر خود بر مواد مخدر را از دست داده است.
 
سرهنگ عبدالوهاب حسنوند در گفت‌وگو با میزان گفت: زمانی که ویروس کرونا به تازگی در کشور شیوع پیدا کرده بود مسئولان مجبور به ایجاد محدودیت‌هایی شدند به همین دلیل کرونا بر قاچاق مواد مخدر تاثیر گذاشت و این روند را سخت کرد.
 
وی افزود: اما در حال حاضر، با برداشته شدن تمام محدودیت‌های ترددی در کشور، کرونا تاثیر خود بر مواد مخدر را از دست داد.
رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت ادامه داد: فعلا کرونا هیچ تاثیری در قیمت و میزان قاچاق مواد مخدر ندارد.
 
مواد مخدر هنوز گران است
 
سعید صفاتیان مدیر کل پیشین درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر در گفت‌وگو با میزان با اشاره به اینکه کرونا تغییرات محسوسی در حوزه مواد مخدر در کشور ما ایجاد کرد، گفت: در دوران قرنطینه، محدودیت های زیادی در جاده های کشور ایجاد شد که این مسئله سبب کاهش میزان قاچاق و افزایش قیمت مواد مخدر شد.
 
وی اظهار کرد: در حال حاضر که این محدودیت ها کاهش یافته است، قیمت مواد مخدر کاهش یافت اما ما انتظار کاهش بیشتری داشتیم. 
 
مدیر کل پیشین درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: به نظر من، افزایش قیمت دلار، باعث این افزایش قیمت است و اگر دلار به حالت قبل بازگردد، قیمت مواد مخدر نیز کاهش پیدا می کند. 
 
دکتر صفاتیان در پاسخ به این سوال که در هر نوع ماده مخدر چقدر افزایش قیمت داشتیم، گفت: نمی توان از قیمت مشخصی صحبت کرد زیرا منطقه به منطقه و محله به محله قیمت مواد مخدر متفاوت است. 
 
وی افزود: در مجموع اگر مواد مخدر گران شود، افراد کمتری به سمت آن می روند و عده ای مجبور به کاهش میزان مصرف خود می شوند. 
 

برچسب ها: پلیس مواد مخدر

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha