امارات خود را در اردوگاه دشمنان فلسطین قرار داد

۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۹:۰۲
کد خبر: ۶۴۷۸۴۳
رسانه نیو ایج بنگلادش با پرداختن به مساله عادی‌سازی روابط میان امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی، این موضوع را یکی از تلخ‌ترین واقعیت‌ها برای فلسطین ازریابی کرد و نوشت: اعراب از یک سو وعده‌های توخالی می‌دهند و از سوی دیگر برای تامین منافع اقتصادی خود به رژیم صهیونیستی تمسک می جویند و امارات با این اقدام خود را در اردوگاه دشمنان فلسطین قرار داد.

- این رسانه در گزارش خود نوشت: اگرچه دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا از عادی‌سازی روابط میان امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی به عنوان یک توافق تاریخی یاد کرده است و به ظاهر رژیم صهیونیستی به الحاق غیرقانونی بخش‌هایی از کرانه باختری خاتمه می‌دهد اما در واقع این توافق چیزی جز تایید اقدامات رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی فلسطینان توسط اعراب و ادامه سرقت زمین، تخریب خانه ها، قتل‌های خودسرانه غیرقانونی، قوانین نژادپرستانه و سایر موارد نقض حقوق مردم فلسطین نیست.

طبق گزارش این نشریه، این توافق باید در چارچوب چهار سال سیاست‌های دولت ترامپ بررسی شود که منجر به افزایش کنترل فلسطینی‌ها توسط رژیم صهیونیستی شده است. این سیاست‌ها شامل انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس، به رسمیت شناختن ارتفاعات جولان به عنوان سرزمین مورد حاکمیت رژیم صهیونیستی و ایجاد طرح به اصطلاح صلح بدون مشارکت فلسطینی‌ها است.

در این تارنمای خبری آمده است: در حالی که هیچ یک از دولت‌های آمریکا قطعنامه‌ای علیه اشغال ۵۳ ساله سرزمین‌های فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی منتشر نکرده‌اند، دوره ریاست جمهوری ترامپ به ویژه برای فلسطین مضرتر بوده است. هانان اشراوی یک رهبر فلسطینی در توییتر خود نوشت: با این توافق، اسرائیل آشکارا از قبول مسولیت اقدامات خود علیه فلسطینیان سر باز خواهد زد.

در واقع، با حضور دونالد ترامپ و جراد کوشنر دامادش به عنوان استراتژیست اصلی، حتی امتیازات پیشین فلسطینی‌ها از آن‌ها گرفته شده است. نتانیاهو در یک کنفرانس مطبوعاتی هنگام اعلام این توافق با امارات گفت که طرح الحاق کرانه باختری همچنان به قوت خود باقی است و او متعهد به اجرایی ساختن این طرح می‌باشد.

امارات در اردوگاه دشمن
نیو ایج بنگلادش تصریح کرد: با اعلام توافق همکاری با اسرائیل، امارات به طور رسمی علیه فلسطین اقدام کرده و خود را در اردوگاه دشمنان فلسطین قرار داده است. پیش از این، امارات موضع گیری منطبق با افکار عمومی در کشورهای حوزه خلیج فارس و خاورمیانه داشت مبنی بر اینکه پذیرش روابط رسمی دیپلماتیک با اسرائیل فقط باید در ازای یک صلح عادلانه و مطابق با قوانین بین المللی انجام شود. در ماه ژوئن، یوسف الوتایبا سفیر امارات در آمریکا مقاله‌ای در روزنامه یدیعوت آحارونوت در اسرائیل به زبان عبری منتشر کرد که در آن به صورت مستقیم از اسرائیل خواسته می‌شود تا به الحاق کرانه باختری خاتمه دهد.

این رسانه افزود: با این حال، با انجام توافق با ترامپ و نتانیاهو برای عادی‌سازی روابط، این کشور اکنون خود را به عنوان شریک اسرائیل در الحاق کرانه باختری و ادامه آپارتاید علیه فلسطینیان معرفی کرده است. تغییر موضع امارات و چرخش آن به سوی حمایت از اشغالگری بی‌پایان اسرائیل و بی‌توجهی به عزت و آزادی فلسطین، اقدامی محاسبه شده از سوی محمد بن زاید، ولیعهد امارات است که از منابع نظامی و مالی کشورش و به بهانه مبارزه با تروریسم، برای خنثی کردن حرکت‌ها به سمت دمکراسی و احترام به حقوق انسان‌ها استفاده می‌کند. حمایت او از رژیم صهیونیستی رابطه وی با دولت ترامپ را تضمین می‌کند.

این گزارش حاکی است : دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا برای فروش میلیاردها دلار اسلحه به امارات اقدام کرده است. فروش این سلاح‌ها به امارات با وجود مخالفت کنگره آمریکا انجام شده است.

در پایان این مطلب آمده است: این واقعیت که توافق میان امارات و رژیم صهیونیستی برای نخستین بار هزاران کیلومتر دورتر از واشنگتن اعلام می‌شود، نشان می‌دهد که این اقدام بیشتر تلاش برای امتیاز دهی به رقابت انتخاباتی ترامپ و بهبود تصویر مخدوش بنیامین نتانیاهو در رژیم صهیونیستی است تا ایجاد صلح در خاورمیانه. این توافق همچنین نشان می‌دهد که نتانیاهو و بن زاید علاقه مند به انتخاب مجدد ترامپ به عنوان رییس جمهوری آمریکا هستند.

/انتهای پیام/

ایرنا


برچسب ها: فلسطین امارات

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha