ایران ۴۰۰ مهاجر غیرقانونی پاکستان را بازگرداند

۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۵:۰۱
کد خبر: ۶۴۷۸۳۹
منابع خبری پاکستان گزارش دادند: جمهوری اسلامی ایران برای سومین بار در هفته‌های اخیر، ۴۰۰ نفر دیگر از مهاجران غیرقانونی پاکستان را تحویل مسئولان مرزی این کشور داد.

- تعداد مهاجران غیرقانونی پاکستان که در چند هفته اخیر توسط ایران اخراج و تحویل کشور همسایه شد به ۸۰۰ نفر رسید.

روزنامه اردو زبان «دنیا» در این خصوص امروز نوشت: نیروهای مرزبانی ایران 200 تبعه پاکستانی که به جرم ورود و اقامت غیرقانونی در ایران بازداشت شده بودند را به مسئولان مرزی در گذرگاه مشترک مرزی ایران و پاکستان (میرجاوه-تفتان) تحویل دادند. یک گروه 200 نفری دیگر از اتباع پاکستانی نیز امروز استرداد شدند.

مرزبانان ایران پیشتر در روزهای ۳۰ تیر و ۲۲ مردادماه امسال نزدیک به ۴۰۰ مهاجر غیرقانونی پاکستانی را بازداشت و سپس آنان را به مقامات این کشور مرز میرجاوه تحویل دادند.

مهاجرت غیرقانونی اتباع پاکستانی به ایران، همواره مشکلاتی را برای دو کشور ایجاد کرده و گاهی مهاجرت‌های غیرقانونی از مسیرهای خطرناک یا وسیله‌هایی غیرایمن، سبب شده است تا این افراد جان خود را از دست بدهند. همه ساله تعداد زیادی از اتباع پاکستان که سعی می‌کنند به طور غیرقانونی وارد ایران شوند، از سوی نیروهای مرزبان ایران دستگیر و به کشورشان بازگردانده می‌شوند.

این مهاجران غیرقانونی پس از ورود به ایران، سعی می‌کنند تا خود را به مرز ترکیه برسانند و از طریق ورود غیرقانونی به ترکیه و سپس یونان، خود را به اروپا برسانند اما در بیشتر موارد در خاک ایران یا ترکیه گرفتار نیروهای مرزبان و پلیس می‌شوند.

/انتهای پیام/

ایرنا


برچسب ها: مهاجران پاکستان

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha