«دیده بان ۲۵» روایت زندگی شهید مدافع حرم «محمود رادمهر»

۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۵:۰۱
کد خبر: ۶۴۶۳۶۷
دسته بندی‌: فرهنگی ، عمومی
کتاب «دیده بان ۲۵» خاطرات زندگی شهید مدافع حرم محمود رادمهر است که به قلم مصیب معصومیان نوشته شده است.

- کتاب «دیده بان ۲۵» خاطرات زندگی شهید مدافع حرم محمود رادمهر است که به قلم مصیب معصومیان نوشته شده است.

کتاب «دیده بان ۲۵» در انتشارات شهید کاظمی منتشر شده و روایت محمود رادمهر متولد ۳ آذر ماه ۱۳۵۹ است. وی برای دفاع از حرمین راهی سوریه شد و در خان طومان به درجه رفیع شهادت نائل شد. او از جمله جوانانی بود که با یقین، بصیرت، تخصص و رسته نظامی اش دیده بان لشکر ۲۵ کربلا بود. رادمهر و شهید حبیب الله قنبری دو چشم بینای آتش‌های پشتیبانی لشکر در خان طومان بودند و با آتش بار درستی که بر سر تکفیری‌ها می‌ریختند، تلفات انسانی و خسارت‌های نظامی زیادی بر دشمن تکفیری وارد کردند.

کتاب«دیده بان 25» روایت زندگی شهید مدافع حرم محمود رادمهر

از جمله آثار نویسنده میتوان به حبیب لشکر، غواص دریا دل، هفت روز دیگر، از ام الرصاص تا خان طومان و... اشاره کرد.

قسمتی از وصیتنامه شهید: برادران و خواهران اگر می‌خواهید دنیا و آخرتتان تضمین شود و از مصائب آخر الزمان در امان باشید و دینتان حفظ بماند و عاقبت به خیر شوید، بصیرتتان را افزایش دهید، اطاعت از ولایت مطلقه فقیه را بر خود واجب بدانید و اگر می‌خواهید در این دوران پر آشوب گمراه نشوید، گوشتان به سخنان ولایت مطلقه فقیه و چشمتان به اعمال این بزگوار و تمام وجودتان صرف عمل به خواسته‌ها و اوامر ایشان باشد.

گزیده متن: امروز مسئله‌ شهدای دفاع از حریم اهل‌بیت مطرح است؛ این از آن ماجرا‌های عجیب تاریخ است. ما در دوران جنگ جوان‌ها را تشویق میکردیم به اینکه بروید به میدان جنگ، اجابت میکردند و میرفتند؛ امام یک سخنرانی میکردند، خیل جوان‌ها راه می‌افتادند میرفتند امّا امروز ما چنین تشویقی نمیکنیم، درعین‌حال این انگیزه چقدر قوی است، این ایمان چقدر شفّاف است که این جوان از ایران، از افغانستان، از کشور‌های دیگر راه می‌افتد، بلند میشود از همسر جوانش، از کودک خردسالش، از زندگی راحتش میگذرد، میرود در یک کشور غریب، در یک خاک غریب، در راه خدا مجاهدت میکند و به شهادت میرسد. این چیز کوچکی است؟ قدم‌به‌قدم تاریخ انقلاب اسلامی از این شگفتی‌های تاریخ‌ساز به خود دیده است؛ این‌ها شگفتی است.

انتهای پیام /ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha