مباهله| صحنه تمایز حق و باطل

۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰:۰۱
کد خبر: ۶۴۵۲۰۵
دسته بندی‌: چندرسانه ، سایر حوزه ها
خبرگزاری میزان-رهبر معظم انقلاب، استثنائی بودن روز مباهله را در "اهمیت ابلاغ حقیقت" و نقش ممتاز آن در "تمایز جبهه‌ی حق و باطل" می‌دانند.
- رهبر انقلاب اسلامی استثنائی بودن روز مباهله را در "اهمیت ابلاغ حقیقت" و نقش ممتاز آن در "تمایز جبهه‌ی حق و باطل" می‌دانند.
به مناسبت فرارسیدن سالروز واقعه‌ی مباهله ۲۴ ذی‌الحجه فرازی از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را که به تبیین اهمیت این موضوع پرداخته‌اند را مشاهده می‌کنید.
متن این سخنان که در تاریخ ۲۲ آذرماه ۱۳۸۸ بیان شده، به شرح زیر است:
روز مباهله، روزی است که پیامبر مکرم اسلام، عزیزترین عناصر انسانی خود را به صحنه می‌آورد. نکته‌ی مهم در باب مباهله این است: " وَ اَنفُسَنا و اَنفُسَکُم " در آن هست؛ " وَ نِساءَنا وَ نِساءَکُم " در آن هست؛ عزیزترین انسان‌ها را پیغمبر اکرم انتخاب میکند و به صحنه می‌آورد برای محاجّه‌ای که در آن باید مایز بین حق و باطل و شاخص روشنگر در معرض دید همه قرار بگیرد. هیچ سابقه نداشته است که در راه تبلیغ دین و بیان حقیقت، پیغمبر دست عزیزان خود، فرزندان خود و دختر خود و امیرالمؤمنین را -که برادر و جانشین خود هست- بگیرد و بیاورد وسط میدان؛ استثنائی بودن روز مباهله به این شکل است. یعنی نشان‌دهنده‌ی این است که بیان حقیقت، ابلاغ حقیقت، چقدر مهم است؛ می‌آورد به میدان با این داعیه که میگوید بیائیم مباهله کنیم؛ هرکدام بر حق بودیم، بماند، هرکدام بر خلاف حق بودیم، ریشه‌کن بشود با عذاب الهی.
 
[video src='https://www.mizan.news/wp-content/uploads/2022/01/2703712_683.mp4']


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha