روحانی: سازگاری با کرونا هرگز به معنای کمرنگ شدن مقابله با آن نیست

15:51 - 23 خرداد 1399
کد خبر: ۶۲۸۳۸۰
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
رییس جمهور گفت: همه باید بدانند که اجرای مرحله «سازگاری با کرونا» هرگز به معنای کمرنگ شدن مقابله با این بیماری و عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی در جامعه نیست.

روحانی: سازگاری با کرونا هرگز به معنای کمرنگ شدن مقابله با آن نیست - طبق اعلام پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهور کشورمان در گفت‌وگو با سعید نمکی اظهار داشت: باید تلاش کنیم تا مرحله سوم مدیریت مقابله با بیماری کوید ۱۹ تحت عنوان «سازگاری با کرونا» نیز با رعایت کامل تمامی دستورالعمل‌ها و ارائه آموزش‌ها و اطلاع رسانی لازم وکافی، به بهترین شکل در کشور اجرا شود تا زندگی، معیشت و سلامت مردم توأمان با هم حفظ شود.

وی با بیان اینکه باید همه دستگاه‌ها و بخش‌های مرتبط نسبت به چگونگی اجرای برنامه ریزی‌های لازم برای این مرحله آگاهی داشته باشند، گفت: هدف از اجرای مرحله سازگاری با کرونا، تأمین سلامت مردم و حفظ جان آنان، در کنار فعالیت پویای کسب و کارها است.

روحانی با اشاره به افزایش نسبی آمار ابتلاء به کرونا در برخی استان‌ها و شهرها، خاطرنشان کرد: باید با همکاری کمیته تبلیغات ستاد ملی مقابله با کرونا سیاست‌های آگاهی بخشی و اطلاع رسانی تقویت شده و صدا و سیما، رسانه‌ها و فضای مجازی همانند روزهای اولیه شیوع این بیماری در راستای رعایت دستورالعمل‌ها فعالیت کنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این گفتگو گزارشی از آخرین وضعیت کشور در مقابله با کرونا و مباحثی که قرار است در جلسه روز شنبه ستاد ملی مقابله با کرونا بررسی شود به رئیس جمهور ارائه کرد.

بیشتر بخوانید: روحانی: شایسته نیست که مردم در این شرایط دچار معضل مسکن و افزایش قیمت آن باشندارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *