توصیه هایی برای جلوگیری از اضافه وزن در ایام قرنطینه

۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۱:۰۱
کد خبر: ۶۲۲۱۴۶
یک مشاوره تغذیه و رژیم درمانی راهکارهایی برای جلوگیری از اضافه وزن در ایام قرنطینه ارئه داد.

توصیه هایی برای جلوگیری از اضافه وزن در ایام قرنطینهمریم عمادی مشاور تغذیه و رژیم درمانی در گفتگو با میزان به ارائه راهکار هایی برای جلوگیری از افزایش وزن در ایام قرنطینه پرداخت و بیان کرد: در روزهای قرنطینه که افراد زمان زیادی را در خانه سپری می کنند، فرصت بیشتری هم برای مصرف انواع خوراکی ها را دارند.

وی ادامه داد: مصرف تنقلات و خوراکی های بی ارزش در این دوران به نوعی تفریح برای افراد داخل منزل تبدیل شده است، نقش بسزایی در افزایش وزن افراد در دوران قرنطینه دارد.

عمادی با اشاره به اینکه کاهش اشتهاء مهم‌ترین راه کنترل وزن است، گفت: مصرف مواد غذایی حاوی فیبر نظیر انواع میوه و سبزیجات به دلیل پایین بودن سرعت هضم و جذبشان باعث می شوند، افراد دیر تر گرسنه شوند.

وی افزود: مصرف به اندازه آب و استفاده از مواد سبوس دار نظیر نان خشک، نان تست و بیسکوئیت سبوس دار به عنوان میان وعده نقش مهمی در کاهش اشتهاء و وزن دارند.

عمادی تأکید کرد : مصرف صبحانه کامل در ابتدای روز نقش مهمی در کاهش اشتهاء و پرهیز از ریزه خواری در طول شبانه دارد.

وی بیان کرد: مواد غذایی موجود در خانه یکی از عوامل مهم افزایش وزن افراد به ویژه در ایام قرنطینه است، به همین دلیل در هنگام خرید با انتخاب مواد غذایی مناسب و پرهیز خرید تنقلات و خوراکی های کم ارزش می توانیم وزن خود را کنترل کنیم.

عمادی کم تحرکی را یکی از عوامل مؤثر در افزایش وزن دانست و گفت: انجام فعالیت ورزشی گروهی در خانه از افزایش وزن در این دوران جلو گیری کرده و باعث تناسب اندام تمام اعضای خانواده می شود.


برچسب ها: کرونا قرنطینه

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *