سریال بی‌پایان گاف‌های نتانیاهو؛ از «کرونا» تا «بمب»

۱۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶:۱۵
کد خبر: ۶۰۹۳۹۶
دسته بندی‌: سیاست ، گزارش و تحلیل
شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی اخیرا در گزارشی، به افشای گاف نخست‌وزیر این رژیم درباره قربانیان ویروس کرونا در ایران پرداخت. ظاهرا در جریان نشست اخیر کابینه رژیم صهیونیستی، نتانیاهو با انتشار ویدئویی مدعی شده که در ایران، اجساد قربانیان ویروس کرونا در زباله‌ها دفن می‌شود!

گروه سیاسی ، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که خود و رژیم متبوعش در دریایی از مصائب از بن‌بست سیاسی تا روند شیوع فزآینده کرونا درگیر هستند، این روزها بار دیگر برای منحرف کردن اذهان جهانیان به اتخاذ مواضع مضحک روی آورده و با این کار در حال پربار کردن کارنامه گاف‌های خود است.

گاف کرونایی نتانیاهو
شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی اخیرا در گزارشی، به افشای گاف نخست‌وزیر این رژیم درباره قربانیان ویروس کرونا در ایران پرداخت. ظاهرا در جریان نشست اخیر کابینه رژیم صهیونیستی، نتانیاهو با انتشار ویدئویی مدعی شده که در ایران، اجساد قربانیان ویروس کرونا در زباله‌ها دفن می‌شود!

آنطور که شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی گزارش داده است، چند ساعت بعد از جلسه مزبور،  دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که ویدئو پخش شده در نشست کابینه توسط نتانیاهو، هیچ ارتباطی به ایران یا بحران شیوع ویروس کرونا نداشته است بلکه ویدئویی مربوط به یک سریال منتشر شده در سال ۲۰۰۷ بوده است.

///

البته مورد فوق‌الذکر، نخستین گاف نتانیاهو این «احمق درجه یک» نبود. وی پیش‌تر نیز زمانی که مشغول اتخاذ مواضع خصمانه علیه مردم ایران بوده است، سوتی‌های فاحشی را مرتکب شده است که در ادامه به چند نمونه از آنها اشاره می‌کنیم.

«نتانیاهو» یا «چوپان دروغگو»
نتانیاهو که در دنیا به «چوپان دروغگو» نیز معروف است، در یکی از ویدئوهایش در مورد مردم ایران، چنان اراجیفی را سر هم کرد که به تعبیر نویسنده روزنامه صهیونیستی معاریو «تهوع آور» بود. او در این ویدئو از یک دختر ۱۵ ساله فرضی به نام «فاطمه» نام برد که با انبوهی از مشکلات دسته و پنجه نرم می‌کند؛ از قضا مشکلات مطرح شده توسط نتانیاهو در این ویدئو نیز فرضی بودند چرا که برای مثال «کشته شدن هزاران نفر در ایران براثر آلودگی هوا» که نتانیاهو در این ویدئو مطرح کرد آنچنان با مرز‌های واقعیت فاصله داشت که حتی خود همفکران نتانیاهو هم باور نکردند و در اراضی اشغالی به تمسخر او پرداختند و به نخست‌وزیرشان یادآوری کردند که خود اسرائیل به لحاظ آلوده بودن هوا ۱۲ رتبه در رده‌بندی جهانی از ایران پایین‌تر است.

نتانیاهو در یکی دیگر از ویدئوهایش در مورد مردم ایران، گاف احمقانه دیگری داد و چنان از مشکلات آبی ایران سخن گفت که واکنش طعنه آمیز کاربران فضای مجازی را به دنبال داشت؛ کاربرانی که به نتانیاهو یادآوری می‌کردند، بحران آب در اراضی اشغالی با جمعیت حدود یک هشتم ایران بسیار فاجعه بارتر از مشکلات آبی ایران است و دو سال پیش، وزیر کشور رژیم صهیونیستی از ساکنان اراضی اشغالی خواست تا برای باریدن باران و فرار از خشکسالی در کنار دیوار ندبه تجمع کنند.

سوتی نتانیاهو در مونیخ
نتانیاهو در بهمن ماه سال ۹۶ نیز در جریان کنفرانس امنیتی مونیخ در یک نمایش ضدایرانی و مضحک دیگر قطعه‌ای از یک پهپاد، را که مدعی بود متعلق به ایران است، به حضار نشان داد و گفت: این یک قطعه از هواپیمایی است که ایران ارسال کرده بود. به ایران می‌گویم به دنبال آزمودن قاطعیت اسرائیل نباشد! این یاوه گویی همراه با نمایش تکه آهن از سوی نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز تا مدت‌ها دستمایه طنز کارتونیست‌ها و کاریکاتوریست‌های غربی و عربی بود.

///

سوژه شدن یک «احمق درجه یک»
در مهرماه سال ۹۱، سخنرانی نتانیاهو در سازمان ملل، با نمایش یک نقاشی همراه بود که طی آن، وی کوشید به زعم خود با نشان دادن تصویری فانتزی از یک بمب، جهان را از خطری هسته‌ای ایران آگاه کند!

///

این اقدام نتانیاهو با واکنش‌های طنز آمیزی در سراسر جهان مواجه شد و برخی طنزپردازان و رسانه‌ها، شیرین کاری نتانیاهو را سوژه طنز‌های مکتوب و تصویری خود قرار دادند. از جمله «نیویورکر» با نمایش تصویر سخنرانی نتانیاهو، نقاشی بمب را به سخره گرفت و نوشت که احتمالاً سرویس اطلاعاتی اسرائیل فکر می‌کند بمب این شکلی است! و از خوانندگان خود خواست با توجه به تصویر نقاشی نمایش داده شده توسط نتانیاهو، طنز‌های خود را به آن رسانه ارسال کنند تا در مسابقه طنزی با این موضوع شرکت کنند!


برچسب ها: گاف نتانیاهو

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *