رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

پیروی از رهبری معظم انقلاب و مراجع در این موقعیت حساس لازم است

12:36 - 28 اسفند 1398
کد خبر: ۶۰۷۱۶۷
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در بیانیه‌ای اعلام کرد در این موقعیت حساس و خطیر، لازم است به پیروی از رهبری معظم انقلاب دام ظله العالی و مراجع عظام تقلید دامت برکاتهم، همه با دقت و تعهد کافی به توصیه‌های بهداشتی و پیشگیرانه مسئولان کشور عمل کنیم.

در این موقعیت حساس از رهبری معظم انقلاب و مراجع پیروی کنیم/از همه گروه‌های جهادی سلامت تشکر می‌کنیمبه گزارش گروه سیاسی به نقل از حوزه، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن تشکر از طلابی که با سازماندهی در گروه‌های جهاد سلامت و حضور شبانه‌روزی خود عاشقانه و شجاعانه به میدان مبارزه و کمک به نظام سلامت شتافتند، بیانیه‌ای صادر کرد.

متن بیانیه قدردانی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از همه ایثار‌ها و مجاهدت‌های مردم و مسئولان و کادر بهداشت و سلامت کشور به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

یَا مَنْ تُحَلُّ بِهِ عُقَدُ الْمَکَارِهِ، وَ یَا مَنْ یَفْثَأُ بِهِ حَدُّ الشَّدَائِدِ

شیوع ویروس واگیردار کرونا در کشور و ابتلای شماری از هم‌وطنان به این ویروس جدید و جان‌باختن تعدادی از اقشار مختلف مردم عزیز موجب حزن و اندوه شده است. در این میان، ایثار و همدلی مؤمنان و همراهی با مجاهدت‌های شبانه‌روزی پزشکان، پرستاران و کارکنان در مراکز درمانی صحنه‌هایی زیبا و پرافتخار در کشور رقم زده است.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن قدردانی از همة ایثار‌ها و مجاهدت‌های مردم و مسئولان و کادر بهداشت و سلامت کشور نکاتی را یادآور می‌شود:

۱- در این موقعیت حساس و خطیر، لازم است به پیروی از رهبری معظم انقلاب دام ظله العالی و مراجع عظام تقلید دامت برکاتهم، همه با دقت و تعهد کافی به توصیه‌های بهداشتی و پیشگیرانه مسئولان کشور عمل کنیم که از جمله توصیه‌های مهم رعایت بهداشت فردی، ماندن در منزل، و اجتناب از سفر است.

۲- لازم است مسئولان محترم اجرایی مانع تخلف مفسدان اقتصادی و محتکران شوند و مسئولان محترم قضایی متخلفان را بدون اغماض تحت پیگرد قانونی قرار دهند تا تأمین امکانات پیشگیری و درمان برای مردم به‌ویژه مناطق کم‌برخوردار با مشکل مواجه نشود.

۳- نیرو‌های دفاعی کشور، با تمام توان به کمک مردم و دولت بشتابند و با ثبت و تحلیل تجربیات مبارزه با این آسیب ویروسی ظرفیت ایمن‌سازی کشور را در مواجهه با بحران‌های مشابه به سطح مطلوب افزایش دهند.

۴- جامعه مدرسین حوزة علمیة قم صمیمانه شاکر و قدردان طلاب عزیزی است که با سازماندهی در گروه‌های جهاد سلامت و حضور شبانه‌روزی خود عاشقانه و شجاعانه به میدان مبارزه و کمک به نظام سلامت شتافتند، جان خود و خانواده هایشان را در معرض خطر جدی قرار داده اند و الگویی شایسته در انجام این حسنه پدید آوردند.

خاضعانه از خداوند متعال توفیق و سعادت همة مجاهدان سلامت و خادمان خستگی ناپذیر حوزه درمان را خواستاریم و از حضرتش عافیت و سلامتی کامل همة بیماران را مسئلت داریم.

پروردگارا، درگذشتگان را مشمول رحمت و مغفرت بی‌کران خود گردان و به بازماندگان صبر و اجر عطا فرما و هرچه سریع‌تر این بلای عمومی را از امت اسلامی رفع‌کن.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

محمد یزدی

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

بیشتر بخوانید:ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *