تولید اکسیژن‌ساز بیماران کرونایی با حمایت موسسه دانش بنیان برکت

16:57 - 25 اسفند 1398
کد خبر: ۶۰۶۰۵۰
با حمایت موسسه دانش بنیان برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) دستگاه‌های اکسیژن ساز بیماران کرونایی در داخل کشور تولید می‌شود.

به گزارش گروه جامعه ، با توجه به نیاز مبرم بیماران مبتلا به کرونا به دستگاه‌های اکسیژن‌ساز و بای پپ (دستگاه فشار مثبت دوطرفه تنفسی)، تولید این دستگاه‌ها در داخل کشور و به شکل کاملا بومی در استان تهران آغاز شده است.

بر اساس این گزارش، دستگاه اکسیژن‌ساز یکی از مهم‌ترین تجهیزات برای اکسیژن‌رسانی به بیماران مبتلا به کرونا است. همچنین این دستگاه برای بیماران مبتلا به کرونایی استفاده می‌شود که ریه‌هایشان از کار افتاده یا به شدت ضعیف شده است. این دستگاه علاوه بر اکسیژن‌رسانی، به طور خودکار عمل دم و بازدم را هم انجام می‌دهد و در واقع به جای ریه بیمار عمل می‌کند.

لازم به ذکر است، در بیماری کرونا سطح اکسیژن خون پایین می‌آید و فرد با مشکلات تنفسی مواجه می‌شود. در این مرحله لازم است که عمل اکسیژن‌رسانی به بیمار با دستگاه انجام شود.

نیاز مبرم بیماران کرونایی به دستگاه اکسیژن‌ساز و ایجاد مشکلاتی که برای تولید کمپرسور این دستگاه در خارج کشور ایجاد شده بود، موسسه دانش بنیان برکت ستاد اجرایی فرمان امام را بر آن داشت تا با سرمایه‌گذاری، فرآیند تولید این دستگاه را در داخل و به شکل صد در صد بومی آغاز کند.

در همین راستا، این شرکت به شکل شبانه‌روزی و در سه شیفت کاری مشغول تولید دستگاه اکسیژن ساز است. قیمت دستگاه‌های اکسیژن‌ساز داخلی بین ۲ تا ۳ میلیون تومان ارزان‌تر از نمونه‌های معمولی خارج تمام می‌شود.

این موسسه  علاوه بر تولید ۵ عدد دستگاه در روز در شرایط فعلی، خط تولید این دستگاه را از ابتدای سال آینده به شکل صد در صد بومی در شرکت زیست تجهیز دانش پویا آغاز خواهد کرد. این دستگاه به طور کاملا بومی سازی شده و با امکانات بسیار بالاتر نسبت به نمونه‌های مشابه خارجی تولید خواهد شد.


برچسب ها: دانش بنیان

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *