رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

چگونه بازیگری شویم (۱۳) /آموزش بازیگری برای تازه وارد‌ها و جوانان

19:00 - 18 فروردين 1399
کد خبر: ۶۰۵۴۹۴
بازیگری یکی از مشاغل محبوب در سطح جهان محسوب می‌شود، بازیگری فارغ از شهرت و ثروتی که ممکن است برای فرد بازیگر به همراه داشته باشد، جهانی است که می‌توان در آن ایفای نقش در قالب شخصیت‌های مختلف را تجربه کرد.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ، بازیگری یکی از مشاغل محبوب در سطح جهان محسوب می‌شود، بازیگری فارغ از شهرت و ثروتی که ممکن است برای فرد بازیگر به همراه داشته باشد، جهانی است که می‌توان در آن ایفای نقش در قالب شخصیت‌های مختلف را تجربه کرد.

در این بین اکثریت مواقع بازیگری به عنوان یکی از مشاغل سخت جهان محسوب می‌شود، شاید از دور برای بسیاری اینکه بازیگری اتفاقی سخت باشد، قابل لمس نباشد اما اگر به صورت اصولی و به مفهوم واقعی به بازیگری نگاه کنیم، این هنر به واقع به تمرین، مطالعه، شهود و مطالعات فراوانی نیازمند است.

https://www.mizanonline.com/fileshttps://www.mizan.news/news/1395/11/3/965855_526.jpg

آموزش بازیگری برای تازه وارد‌ها

شاید برای خیلی از شما سوال باشد که چگونه باید برای شروع درس و آموزش بازیگری آماده شد؟ در اینجا، ما به شما توضیح می‌دهیم که آموزش بازیگری را با چه چیز‌هایی باید آغاز کنید و خودتان را برای جنگیدن در میدان چه نبردی باید تمرین بدهید.

قدم اول کلاس بازیگری

شما همیشه می‌خواستید که یک بازیگر باشید این رویای کودکی شما بوده و تصور میکنید استعداد این کار را هم دارید پس اولین گام را در جهت درست بردارید: بازیگری را آموزش ببینید. در حالی که برخی از افراد مشهور موفق در عالم سینما کشف شده اند، اکثریت قریب به اتفاق بازیگران و هنرپیشه‌های با استعداد، آموزش‌های فراوانی دیده اند تا به این درجه از مهارت رسیده اند، مانند حضور در دانشگاه، کلاس‌های آموزش بازیگری، تمرین خصوصی و ...

آماده سازی، رها سازی و تمرکز با انقباض در بازیگری

کمی عصبانیت و استرس مفید است

در ابتدای مسیر آموزش بازیگری باید انتظار چه چیزی را داشته باشید؟ شما ممکن است نقش کوچکی در مجموعه تئاتر موزیکال یا تئاتر محلی پیدا کنید. ممکن است تا کنون هیچ تجربه‌ای غیر از تئاتر‌های مدرسه نداشته باشید و احساس کنید که این سرمایه گذاری برای آینده تان ریسک بالایی دارد در هر صورت، احتمالا عصبی خواهید شد و در روز اول احساس ضعف می‌کنید.

این دقیقا همان احساس درست است! صرف نظر از تکنیک‌های خاص، بازیگری در مورد دسترسی به احساسات مختلف انسان و ارتباط با دیگران بر اساس تجربه مشترک است. یک بازیگر دائما خود را در شرایط آسیب پذیر قرار می‌دهد تا یک مخاطب بتواند کاملا آن را درک کند. به آن احساس خام میدان بدهید و آن را با آغوش باز بپذیرید!

https://www.mizanonline.com/fileshttps://www.mizan.news/news/1395/1/29/490626_683.jpg

تمرین‌ها را جدی بگیرید

شما ممکن است برای آموزش بازیگری یک درس خصوصی بگیرید یا احساس راحتی کنید و یک کلاس گروهی برای آموزش بازیگری انتخاب کنید. صرف نظر از هر انتخابی، شما در معرض یک دسته از تمرینات مختلف بازیگری و بازی ها هستید که در ابتدا ناخوشایند هستند، اما به تدریج جوری به این تمرین‌ها عادت میکنید که دیگر فقط با آن‌ها راحت نیستید، بلکه منتظر شروع دوره و شرکت در آن‌ها هستید!ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *