سلطانی‌فر:کمک هزینه المپیکی‌ها پرداخت می‌شود

۰۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۶:۲۹
کد خبر: ۵۸۰۳۸۸
دسته بندی‌: ورزشی ، سایر حوزه ها
وزیر ورزش و جوانان ابراز امیدواری کرد با تلاش‌هایی که در حال انجام است، اعتبارات فدراسیون‌ها بین ۸۰ تا ۸۵ درصد تخصیص پیدا می‌کند.

به گزارش گروه ورزشی و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌فر در نشست با روسای فدراسیون‌ها از برگزاری یک کارگاه آموزشی، هم‌افزایی و دانش افزایی با حضور مشترک رؤسای فدراسیون‌ها، مدیران کل استانی و مسئولین ورزش بانوان استان‌ها تا قبل از پایان سال جاری به منظور هماهنگی در راستای توسعه ورزش کشور خبر داد.

وی به برگزاری منظم جلسات ستاد عالی بازی‌های المپیک و پارالمپیک اشاره کرد و اظهار داشت: در این جلسات موارد مربوط به اعزام‌ها، اردو‌ها و مشکلاتی که فدراسیون‌های المپیکی دارند مطرح می‌شود و تصمیم‌گیری نهایی صورت می‌گیرد.

وزیر ورزش مشکلات کنونی کشور را مورد توجه قرار داد و از تلاش‌های زیاد به منظور افزایش تخصیص اعتبارات تا ۸۰ و ۸۵ درصد خبر داد و گفت: فدراسیون‌های المپیکی تا ۲۰ درصد بیشتر از سایر فدراسیون‌ها دریافت خواهند کرد.

سلطانی‌فر در ادامه با اشاره لایحه بودجه سال ٩٩ تصریح کرد: با قدرت از لایحه بودجه دولت دفاع می‌کنیم و در زمینه بودجه ورزش هر کجا نیاز به پیگیری باشد توسط حوزه معاونت حقوقی، امور مجلس و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان پیگیری لازم صورت خواهد گرفت.

وی در بخش دیگری از سخنانش از تصویب اساسنامه جدید فدراسیون‌ها پس از چند دوره رفت و آمد در دولت خبر داد و اظهار داشت: این اساسنامه به شورای نگهبان رفته است و از سال ٩٥ هم که لایحه اهداف وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان هم در دولت تصویب شد، در مجلس است.

سلطانی‌فر در ادامه به تصویب آیین‌نامه پرداخت کمک هزینه به ورزشکارانی که در قالب انفرادی و تیمی کسب سهمیه کرده‌اند، اشاره کرد و توضیح داد: بر اساس آنچه در ستاد عالی بازی‌های المپیک و پارالمپیک تصویب شد، ورزشکارانی که کسب سهمیه کرده‌اند، ماهیانه ۵ میلیون تومان دریافت می‌کنند و به سرمربیان هم همین میزان پرداخت خواهد شد و بر اساس تعداد سهمیه‌های کسب شده به مربیان هم به میزان نیمی از این مبلغ پرداخت می‌شود و قسط اول به زودی پرداخت می‌شود. فدراسیون‌ها هم باید با دقت این پاداش‌ها را که به حساب آنها واریز می‌شود، به ورزشکاران و مربیان پرداخت کنند.

وزیر ورزش در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فعالیت کمیسیون‌های مختلف در کمیته ملی المپیک تاکید کرد: انتظار دارم روسای فدراسیون‌ها و مدیران ورزشی کشور با کمیسیون‌های زیر مجموعه کمیته ملی المپیک همکاری لازم و حضور جدی را داشته باشند تا از ظرفیت‌ها روز به روز در راستای توسعه ورزش استفاده کنیم.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *