سلطانی‌فر: تاثیرات مثبت قهرمانی یک معلول در جامعه بسیار زیاد است

۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲:۰۴
کد خبر: ۵۷۳۷۹۹
دسته بندی‌: ورزشی ، سایر حوزه ها
وزیر ورزش و جوانان همزمان با ۱۲ آذر روز جهانی معلولین گفت: مجموعه مسئولان کشور با تاکید مقام معظم رهبری و رئیس جمهور هیچگونه محدودیتی برای خدمت‌رسانی بهتر به معلولین و جانبازان قائل نیستند.

به گزارش گروه ورزشی و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌فر با تبریک روز جهانی معلولین گفت: امیدوارم با اجرای دقیق قانون جامع حمایت از معلولین بتوانیم همه امکانات لازم برای حضور بهتر این عزیزان در جامعه را فراهم کنیم.

وی ادامه داد: طی هفته گذشته دو بار در جلسات هیئت دولت مسائل مربوط به مناسب‌سازی فضا‌های ورزشی و عمومی، تحصیل، اشتغال و ورزش معلولین مطرح شد و همه اعضای حاضر برای بهینه‌سازی هر چه بیشتر تمام این موارد اتفاق نظر داشتند.

وزیر ورزش و جوانان افزود: در بسیاری از عرصه‌ها معلولین هیچ محدودیت و تفاوتی با افراد سالم ندارند و حتی تواناتر هستند. در هشت دوره مسابقات پارالمپیک ورزشکاران ما ۲۶۶ مدال گرفتند که برگ زرینی در تاریخ ورزش کشور است. در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا با ۱۳۲ مدال و یک پله صعود نسبت به جایگاه چهارمی دو دوره قبلی به مقام سوم رسیدیم. بسیار امیدواریم در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو هم ورزشکاران ما درخشان ظاهر شوند و افتخار آفرینی‌های زیادی داشته باشند.

سلطانی‌فر تاکید کرد: سال قبل دو سوم جوایزی که به ورزشکاران مدال‌آور دادیم مربوط به پارالمپیکی‌ها بود و پاداش ورزشکاران مدال آور معلول با افراد سالم کاملا برابر است. در بیش از ۱۲۰ سفر استانی که طی سه سال گذشته داشتم همواره تاکید اصلی من به مدیران کل استان‌ها رفع مشکلات معلولین بود. برای استفاده جانبازان و معلولین از اماکن و فضا‌های ورزشی هیچ محدودیتی وجود ندارد و نباید هزینه‌ای دریافت شود.

وی ادامه داد: مجموعه مسئولین کشور با تاکید مقام معظم رهبری و رئیس جمهور هیچ گونه محدودیتی برای خدمت رسانی بهتر به معلولین و جانبازان قائل نیستند. ۱۰ درصد جمعیت کشور یعنی هفت و نیم میلیون نفر معلول هستند و باید شرایط مناسب برای اشتغال، تحصیل و ورزش آن‌ها فراهم شود. به معاونین خود گفته‌ام از تمام اختیارات قانونی خود برای حل مشکلات و ایجاد شرایط بهتر برای معلولین استفاده کنند.

وزیر ورزش و جوانان در پایان خاطرنشان کرد: تاثیرات افتخارآفرینی یک ورزشکار جانباز یا معلول در جامعه خیلی بیشتر از افتخار آفرینی افراد سالم است. قهرمانی یک معلول مبین عزم و اراده آن ورزشکار است و انگیزه زیادی برای میلیون‌ها نوجوان و جوان ایرانی ایجاد می‌کند تا برای افتخارآفرینی و اهتزاز پرچم کشورشان تلاش بیشتری کنند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *