طالبان: نظام اسلامی راه برون رفت افغانستان از بحران است

۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۰:۰۷
کد خبر: ۵۷۳۷۰۷
گروه طالبان اعلام کرد که مشکلات کنونی مردم افغانستان به دلیل فاصله گرفتن کشور از مسیر اصلی و نظام اسلامی است و دولت کنونی معیارهای خارجی را در جامعه تحمیل کرده است.

به گزارش ، طالبان مشکلات کنونی افغانستان را فاصله گرفتن این کشور از مسیر اصلی خود یعنی نظام اسلامی عنوان کرد و افزود که دولت "دست‌نشانده" کنونی برای تحمیل اصول غربی و غیر اسلامی در جامعه تلاش می‌کند.

طالبان با انتشار مطلبی نوشت که ملت افغانستان مسلمان است و بر این باور می‌باشد که خوشبختی دنیا و آخرت در نظام اسلامی نهفته است.

این گروه افزود که درصورت ایجاد یک نظام اسلامی آزاد و مستقل در افغانستان عدالت اسلامی حاکم می‌شود و با استقرار قوانین اسلامی در همه بخش‌ها از جمله تجارت، آموزش، فرهنگ، دادگستری و نیز زندگی مشکلات افغان‌ها نیز از بین خواهد رفت.

طالبان ادامه داد که سرمایه‌های ملی افغانستان در دست صاحبان قدرت است که از حمایت «اِشغالگران» برخوردارند و این افراد محدود نیز با خروج سرمایه از کشور سبب افزایش سطح فقر و ضربه به اقتصاد ملی می‌شوند.

در این مطلب دولت افغانستان در بخش تجارت نیز ناتوان خوانده شده است که حتی نمی‌تواند برای محصولات کشوری که اقتصادش مبتنی بر کشاروزی است بازار مناسب پیدا کند و محصولات بسیاری از کشاورزان به دلیل نبود برنامه از بین می‌روند.

طالبان افزود که برخی نهادهای آموزشی، رسانه‌ها و جامعه مدنی افغانستان برای از بین بردن فرهنگ اسلامی این کشور تلاش می‌کنند و در نتیجه تجاوز فرهنگی و بیکاری، اخلاق نسل جوان متأثر شده، معیارهای اصیل خود را از یاد برده و تحت تاثیر فرهنگ خارجی قرار گرفته است.

انتهای پیام/.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *