کمک بیش از ۵۲ میلیون دلاری بانک جهانی در بخش انرژی افغانستان

۰۶ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۸:۰۱
کد خبر: ۵۷۱۵۶۸
بانک جهانی از کمک ۵۲.۵ میلیون دلاری به منظور حمایت از پروژه گاز طبیعی و تولید انرژی در شمال افغانستان خبر داد.

به گزارش ، بانک جهانی از کمک ۵۲.۵ میلیون دلاری به منظور حمایت از پروژه گاز طبیعی و تولید انرژی در شمال افغانستان خبر داد.

به گفته این بانک، هدف از این کمک فراهم کردن گاز طبیعی برای دستگاه‌های تولید برق در ولایت‌های شمال افغانستان است.

بانک جهانی تصریح کرد: این پول در احداث، بهره‌برداری و حفظ و مراقبت خط لوله گاز شبرغان - مزارشریف و تاسیس یک کارخانه تصفیه سلفور و سایر آلوده کننده‌های هوا از گاز طبیعی هزینه شود.

«هنری کرالی» رییس دفتر بانک جهانی در افغانستان گفت: با سرمایه‌گذاری روی زیربناهای تولید گاز این پروژه در آینده نزدیک در میزان تولید و افزایش دسترسی مردم به برق در افغانستان که در حال حاضر بسیار کم است، بهبود قابل ملاحظه بوجود آمده و هم‌چنان نقشی مطلوب را در کاهش فقر ایفا کند.

بانک جهانی گفته است که این پروژه بخشی از تعهدات بلندمدت این بانک به افغانستان و کشورهای در حال توسعه است تا برای شهروندان شان انرژی مطمئن، ارزان و پایدار فراهم شود.

این بانک ابراز امیدواری کرده است که با افزایش تولید برق از منابع مختلف در افغانستان سبب ایجاد تسهیلات بیشتر برای استفاده کنندگان به ویژه صنعتکاران و سرمایه‌گذاران خواهد شد و نیز در بخش اشتغال‌زایی در این کشور نقش مهم خواهد داشت.

این در حالی است که ماه گذشته بانک جهانی افغانستان نزدیک به ۹۹ میلیون دلار در بخش انرژی برق به افغانستان کمک کرد و هدف از این کمک مالی را تلاش برای افزایش تولید برق از منابع داخلی و تشویق سرمایه‌گذاری‌های خصوصی در بخش انرژی افغانستان خوانده بود.

/انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *