بازداشت 2 هزار مجرم در یکسال گذشته پلیس در هرات

۰۵ آبان ۱۳۹۸ - ۰۴:۴۶:۰۱
کد خبر: ۵۶۲۱۶۴
سخنگوی فرماندهی پلیس هرات گفت: پلیس در جریان سال جاری و در 7 ماه گذشته توانسته تا هزار و 983 نفر را به اتهامات مختلف از جمله سرقت مسلحانه، عضویت در گروه طالبان، ادم ربایی و قاچاق مواد مخدر بازداشت کند.

به گزارش ، عبدالاحد ولیزاده سخنگوی فرماندهی پلیس هرات در نشست خبری با رسانه‌ها و خبرنگاران گفت: پلیس هرات در جریان سال جاری و در 7 ماه گذشته با آغاز عملیات‌های گسترده و فعالیت‌های اطلاعاتی توانسته تا هزار و 983 نفر را به اتهامات مختلف از جمله سرقت مسلحانه، عضویت در گروه طالبان، ادم ربایی و قاچاق مواد مخدر بازداشت کند.

وی اضافه کرد: پس از بازداشت این افراد نیروهای پلیس توانسته اند تا از نزد این افراد 230 سلاح مختلف را ضبط و ثبت کنند.

ولیزاده تصریح کرد: از میان هزار و 983 تن بازداشت شده، 600 نفر آنها تنها سارقین مسلح بوده که با استفاده از سلاح به سرقت در مرکز شهر و آزار و اذیت شهروندان می‌پرداختند.

وی همچنان گفت: پلیس هرات در جریان 7 ماه گذشته بیش از 30 عملیات نظامی را به صورت مستقل و مشترک با دیگر ارگانهای امنیتی در شهرستانهای چشت، اوبه، پشتون زرغون، کشک رباط سنگی، فارسی و کهسان راه اندازی کرده است که در این رویداد ها نیز 604 فرد عضو طالبان و افراد وابسته به گروه‌های مخالف مسلح دولت کشته و 283 تن آنها نیز به شدت زخمی و 27 نفر بازداشت شدند.

وی تصریح کرد: در این حوادث بیش از 300 مین کارگذاری شده از سوی این گروه‌ها به هدف وارد ساختن تلفات به نظامیان و غیرنظامیان در این مناطق کشف و خنثی شده است.

سخنگوی پلیس هرات ادامه داد: در جریان سال جاری هزار و 540 کیلوگرام مواد مخدر مختلف، هزار و 73 لیتر مشروبات الکلی، 13 سلاح مختلف، 34 خودرو و مقداری اسکناس های خارجی و افغانی را از نزد این افراد کشف و ضبط کند.

وی بیان داشت: نیروهای مبارزه با مواد مخدر نیز در ادامه عملیات‌های خود توانسته تا 21 جریب زمین تحت کاشت مواد مخدر در شهرستانهای هرات و 11 کارخانه تولید مواد مخدر را تخریب و ازبین ببرند.

سخنگوی فرماندهی پلیس هرات تاکید کرد: نیروهای پلیس در هرات در برنامه‌های جدید خود و آغاز عملیات‌های طلاعاتی و بازرسیهای خود در مرکز شهر و شهرستانهای هرات تنها در یک ماه اخیر 227 تن را در پیوند به جرائم مختلف بازداشت کرده است که این خود بیانگر فعالیت‌های گسترده برای کاهش جرائم در هرات است.

/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *