دستگاه قضا تا کنون پرونده هر متهم به فساد را فارغ از جایگاه و ارتباطاتش بررسی کرده است

۰۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۹:۲۰
کد خبر: ۵۶۱۳۲۵
دسته بندی‌: سیاست ، دفاعی و مقاومت
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: دستگاه قضایی که مسئولیت برخورد با مفسدان اقتصادی را بر عهده دارد، تاکنون خوب عمل کرده و پرونده هر فردی که متهم به فساد بوده را فارغ از جایگاه و ارتباطاتش مورد بررسی قرار داده است.

دستگاه قضا تا کنون پرونده هر متهم به فساد را فارغ از جایگاه و ارتباطاتش مورد بررسی قرار داده استگروه سیاسی ؛ سردار سرتیپ بسیجی «بهمن کارگر» صبح امروز چهارشنبه در همایش سراسری مدیران این بنیاد که در ستاد ناجا برگزار شد، با اشاره به اهمیت نشر فرهنگ و ارزش‌های دوران دفاع مقدس اظهار داشت: همه ما باید خدا را شاکر باشیم که توفیق خدمتگزاری در مجموعه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، که فرهنگ شهدا و رزمندگان اسلام یعنی بهترین بندگان خدا بر روی زمین را تبیین می‌کند، پیدا کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه امروز انقلاب اسلامی در شرایط ویژه و پیچ تاریخی قرار گرفته است، افزود: باید چالش‌های پیش‌رو و مشکلات این پیچ تاریخی را بشناسیم و در راستای بصیرت‌افزایی گام برداریم.

سردار کارگر با تاکید بر اینکه پیروی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی از مهم‌ترین راه‌های برون رفت از این پیچ تاریخی است، گفت: اگر دستگاه فکری و ذهنی خود را مطابق با رهنمود‌های حضرت امام (ره) و فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی تنظیم کنیم، قطعا به یک مهندسی ذهنی صحیحی دست خواهیم یافت که ما را از بن‌بست‌ها و مشکلات پیش رو نجات می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه فرد انقلابی باید با بصیرت، علم، آگاهی و تقوا مسیر خود را پیدا کند و در آن حرکت بالنده‌ای داشته باشد، تصریح کرد: در اوایل انقلاب اسلامی عده‌ای بودند که از همه انقلابی‌تر رفتار می‌کردند؛ اما، چون معیار‌های اساسی انقلاب اسلامی یعنی اصل بصیرت و ولایت‌مداری را نداشتند، دچار انحراف و از صراط مستقیم خارج شدند.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: امروز از الزامات ماندن در صراط مستقیم تبعیت از ولایت و خدمت خالصانه به مردم در نظام اسلامی است.

وی با طرح این سوال که چگونه شهدا موفق شدند صراط مستقیم را بیابند و در این مسیر تا حصول نتیجه گام بردارند، گفت: رمز موفقیت شهدا داشتن تقوای الهی در پرتو ولایت‌پذیری، بصیرت و آگاهی و تداوم در صراط مستقیم بود، که سبب شد تا امروز همچون ستارگان درخشنده راهنمای مسیر برای دیگران باشند.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ادامه داد: امروز وقتی به اقصی نقاط کشور می‌رویم جلوه‌های معنویت شهدا را درک می‌کنیم، شهدا در جای جای میهن اسلامی همچون امامزادگان عشق نور افشانی می‌کنند و مردم مناطق مختلف با افتخار از آنان و رشادت‌هایشان یاد می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه دفاع مقدس ما مملوء از ارزش‌های ناب اخلاقی، انسانی و معرفتی است، خاطرنشان کرد: ما باید پیش از هر چیز در وهله نخست این ارزش‌ها را بشناسیم و خود عامل آن باشیم و سپس در راه ترویج و نشر آن گام برداریم.

سردار کارگر خاطرنشان کرد: دفاع مقدس تجلی دو لشکر با ویژگی‌های الهی و غیرالهی بود؛ در یک طرف رزمندگان اسلام قرار داشتند با خصائصی چون تقوا، انسانیت، محبت، ایمان و در طرف مقابل لشکری از جنایت و سفاهت وجود داشت.

وی با بیان اینکه امروزه هم نوعی جنگ با دشمن برقرار است، گفت: آمریکا و هم‌پیمانانش امروز در چارچوب جنگ روانی، بی‌رحمانه‌ترین تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی را بر ملت ایران می‌آورند تا از این طریق نظام را در چشم مردم ناکارآمد و ناتوان جلوه دهند.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: دشمنان نظام امروز می‌خواهند با القای فساد در مسئولان کشور و انتقال آن به جوانان، ناامیدی را در سطح جامعه گسترش دهند، در صورتی‌که دستگاه قضایی نظام مقدس جمهوری اسلامی خود مسئولیت برخورد با مفسدان اقتصادی را عهده‌دار بوده و تاکنون هم خوب عمل کرده و پرونده هر فردی که متهم به فساد بوده را فارغ از جایگاه و ارتباطاتش مورد بررسی قرار داده و حتی افرادی که تخلفشان محرز شده را محاکمه می‌کند که این بیانگر عدالت‌خواهی و حق‌طلبی نظام است.

وی با اشاره به اینکه امروز کار دشمن انتشار یأس و ناامیدی در سطح جامعه به ویژه جوانان است، گفت: ما باید این جنگ روانی را مدیریت کنیم، رسانه‌های ما نباید انتشار دهنده القائات دشمنان باشند، متاسفانه برخی از مسئولان نیز ناخواسته تحت الشعاع فضاسازی دشمن قرار می‌گیرند و آدرس غلط به مردم می‌دهند.

سردار کارگر با بیان اینکه نباید آینده جامعه را تاریک جلوه داد، گفت: بسیاری از پیشرفت‌ها و موفقیت‌ها در پرتو انقلاب اسلامی تحقق یافته که در نوع خود بی‌نظیر و بی‌بدیل هستند، اما متاسفانه آنگونه که باید به آن پرداخته نشده است.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس انهدام پهپاد متجاوز آمریکایی با سامانه پدافند هوایی کاملا بومی سوم خرداد را از جمله موفقیت‌های بارز جمهوری اسلامی در برابر دشمن عنوان کرد و افزود: کدام کشور جرأت انهدام پهپاد آمریکایی را دارد؟ این جمهوری اسلامی است که در برابر هر متجاوزی قد علم می‌کند و پهپاد او را می‌زند و می‌گوید اگر باز هم به حریم هوایی و ارضی و آبی ما تجاوز کنید، با برخورد قهرآمیز مواجه خواهید شد.

وی با تاکید براینکه ما وظیفه داریم اتفاقات خوب و غرورانگیز را به جامعه اطلاع و با تبلیغات موثرعنوان کنیم، تصریح کرد: امروز جمهوری اسلامی در بسیاری از حوزه‌ها به ویژه صنعت دفاعی و دیگر صنایع به خودکفایی رسیده و تجهیزات خود را در عرصه‌های مختلف تامین می‌کند و با همین تجهیزات داخلی نفتکش انگلیسی متخلف را توقیف می‌کند که این بیانگر اقتدار جمهوری اسلامی در برابر قدرت‌های فرامنطقه‌ای است.

سردار کارگر با اشاره به اینکه امروز جمهوری اسلامی به واسطه رهبری معظم انقلاب اسلامی هم امنیت خود را تامین کرده و هم امنیت منطقه را تامین می‌کند، افزود: ما باید خدا را به خاطر بهره‌مندی از رهبری شجاع و عظیم‌الشان شاکر باشیم، چراکه ایشان با تدبیر، کیاست و مدیریتی هوشمندانه سکانداری کشتی انقلاب را در اقیانوس مواج و پر تلاطم بر عهده گرفتند و با پشتیبانی الهی این سکان را در اختیار حضرت ولیعصر (عج) قرار خواهند داد.

وی در ادامه به راهپیمایی عظیم اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: حضور ۲۰ میلیون نفر در این همایش بزرگ مذهبی و اعتقادی که در دنیا نمونه ندارد، بیانگر بیداری اسلامی و همراهی مردم و ملل مسلمان با آرمان‌های انقلاب اسلامی است که دشمن از این حماسه بزرگ کوچکترین خبر را هم مخابره نکرد.

سردار کارگر بیان داشت: سال گذشته در جریان سفرهای راهیان نور بیش از هفت میلیون نفر از مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس بازدید کردند که از این تعداد ۷۰ درصد جوانان بین ۱۵ تا ۳۰ سال بودند که نه انقلاب اسلامی را دیده‌اند و نه دوران دفاع مقدس را درک کرده‌اند.

وی با بیان اینکه دشمن در القا ناامیدی و شکست در اعتقاد و افکار جوانان تاکنون شکست خورده است، گفت: بسیاری از شهدای مدافع حرم جوانان دهه هفتادی هستند که این خود بیانگر انقلابی و ولایی بودن جوانان ما است.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با تاکید بر اینکه ما نباید تحت تاثیر القائات دشمن قرار گیریم افزود: علی‌رغم تمامی این تبلیغات منفی، معدل عملکرد نظام مقدس جمهوری اسلامی، بالا است، چرا که در عرصه‌های مختلف با رویش مواجه بودیم و حرکت رو به رشد و توسعه و بالندگی در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی ادامه دارد.

وی با اشاره به اهمیت تبیین ارزش‌های دفاع مقدس و تاثیر مثبت آن بر اقتدار و غرور ملی گفت: برای اینکه جریان دفاع مقدس در سطح جامعه به خوبی تبیین شود، باید آنرا با جنگ‌های ۲۰۰ سال گذشته مورد قیاس قرار دهیم، چراکه در گذشته هر گاه که جنگی اتفاق افتاده است برای ملت ما چیزی جز خفت و خواری، دادن امتیازات مادی و معنوی در پی نداشته است، اما دوران دفاع برای ملت ما پیروزی و غرور را به ارمغان آورده است.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تصریح کرد: ایران اسلامی در دفاع مقدس در برابر قدرت‌های بزرگ غربی و شرقی ایستادگی کرد و با کمترین امکانات پوزه دشمن را به خاک مالید و اجازه تصرف حتی یک وجب از خاک کشورمان را به دشمنان تابن دندان مسلح نداد. این در شرایطی بود که ما در گذشته زیر بار خفت قرادادهای ننگین گلستان چای و ترکمن چای رفته بودیم، که هر کدام به نوعی کشور را تضعیف و حقوق ملت را تا صد سال پایمال کرد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *