رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

رئیس ستاد انتخابات کشور: ۱۱۶ حزب دارای مجوز در کشور فعالیت دارند

15:02 - 21 مهر 1398
کد خبر: ۵۵۸۳۲۸
رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: ۱۱۶ حزب دارای مجوز در کشور فعالیت دارند که طبق قانون و از نظر وزارت کشور تمام این احزاب می‌توانند در عرصه انتخابات وارد شوند چرا که بخشی از کارکرد احزاب در زمان انتخابات است و اساساً فعالیت حزبی قانونی، از نظر وزارت کشور، یک فرصت است.
سیاست کلان جمهوری اسلامی حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات است گروه سیاسی ؛ جمال عرف در جریان هفتمین جلسه ستاد انتخابات استان سمنان، با اشاره به این که سال ٩٨ را با شرایط ویژه شروع کردیم و قصد ترامپ به زانو درآوردن جمهوری اسلامی بود و در نظر داشتند نقاط ضعف کشور را شناسایی کنند و از همان طریق کشور را تحت فشار قرار دهند، اظهار داشت: جمهوری اسلامی جزو معدود کشور‌های دنیاست که بدون جنگ از ذیل بند ٧ و ماده ۴١ خارج شده است و این امر ارزش بسیاری برای کشور دارد.

عرف همچنین ضمن اشاره به این که رئیس‌جمهور آمریکا به هیچ قاعده بین‌المللی پایبند نیست و تصور داشت با این فشار‌ها جمهوری اسلامی بعد از یکسال دچار فروپاشی می‌شود، تاکید کرد: با وجود این که بارش باران شدید در ابتدای سال ۹۸ و روان شدن سیلاب در کشور و نیز تحریم‌ها فشار زیادی به کشور وارد کرد، اما در حال حاضر کشور به ثبات نسبی در اقتصاد و جهش در سطح بین المللی رسیده است.
 
رئیس ستاد انتخابات کشور افزود: امروز جمهوری اسلامی در موقعیت رفیعی در منطقه قرار گرفته است و ناملایمات بین المللی ما را دچار غفلت نکند که چه جایگاه رفیعی در سطح بین‌المللی داریم. ضمن این که مشارکت مردم در اربعین به نسبت سال قبل یک میلیون نفر افزایش یافته است و این مشارکت بالا قدرت نرم، نفوذ راهبردی و قدرت معنوی جمهوری اسلامی را به نمایش می‌گذارد.

وی همچنین گفت: شاهدیم که در زمینه سانحه اخیر علیه نفتکش ایران، دست‌های پنهانی در کار است که نمی‌خواهد مسائل در منطقه رفع شود و جمهوری اسلامی به دنبال بررسی همراه با درایت و تدبیر این موضوع است.

رئیس ستاد انتخابات کشور در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به این که در شرایط موجود پیش بینی می‌شود انتخاباتی در سطح جمهوری اسلامی داشته باشیم، اظهار داشت: انتخابات مسأله‌ای است که می‌تواند آثار ملی و بین‌المللی برای کشور داشته باشد و سیاست کلان جمهوری اسلامی حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات است.
 
معاون سیاسی وزارت کشور تاکید کرد: اعضای ستاد انتخابات باید بر قانون اشراف و به این مهم توجه داشته باشند که انتخابات با نشاطی باید برگزار شود.
 
وی همچنین در خصوص اهمیت و تاثیر حضور و نقش آفرینی احزاب در عرصه انتخابات اظهار داشت: ۱۱۶ حزب دارای مجوز در کشور فعالیت دارند که طبق قانون و از نظر وزارت کشور تمام این احزاب می‌توانند در عرصه انتخابات وارد شوند؛ چراکه بخشی از کارکرد احزاب در زمان انتخابات است و اساساً فعالیت حزبی قانونی، از نظر وزارت کشور، یک فرصت است.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *