دریای خزر مواج می‌شود/ رگبار در استان‌های جنوبی و سواحل شمالی

10:22 - 18 مهر 1398
کد خبر: ۵۵۷۳۸۹
به گفته کارشناس سازمان هواشناسی، طی روز آینده باراش باران، وزش باد شدید و کاهش نسبی دما برای سواحل شمالی و استان‌های جنوبی پیش بینی می‌شود.


رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه گفت: امروز در سواحل شمالی باراش باران، وزش باد و کاهش نسبی دما را انتظار داریم. همچنین دریای خزر مواج خواهد شد.


وی افزود: امروز در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش‌های پراکنده رخ می‌دهد. همچنین در شرق کشور وزش باد شدید و گاهی گرد و خاک نیز پیش بینی شده است.


رفیعی گفت: حداکثر دمای امروز در تهران ۲۸ درجه و حداقل دمای فردا صبح، ۱۷ درجه بالای صفر خواهد بود. همچنین فردا افزایش نسبی دما مجدد در سواح شمالی خواهیم داشت.


کارشناس سازمان هواشناسی افزود: از بعدازظهر روز شنبه و روز یکشنبه با توجه به نفوذ جریانات خنک شمالی از روی دریای خزر، بارش در این سواحل شروع خواهد شد. همچنین طی این دو روز دریای خرز مواج باقی می‌ماند.


رفیعی گفت: روز شنبه برخی نقاط شمال غرب، غرب و ارتفاعات البرز و مرکزی و روز یکشنبه علاوه بر این مناطق، در زاگرس مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد.


وی تشریح کرد: طی سه روز آبنده به ویژه در ساعت‌های بعدازشهر و شب، در مناطق جنوب کشور و مناطق جنوبی استان‌های کرمان، فارس و برخی از قسمت‌های جنوبی استان هرمزگان رگبار، رعد و برق و گاهی با وزش باد شدید موقتی همراه خواهد بود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *