واکنش کره شمالی به اخراج جان بولتون از کاخ سفید

۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱:۰۱
کد خبر: ۵۵۱۴۱۴
مذاکره کننده ارشد کره شمالی به اخراج جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید واکنش نشان داد.
استقبال پیونگ یانگ از برکناری جان بولتونبه گزارش گروه بین الملل ؛ کره شمالی از برکناری «جان بولتون» مشاور امنیت ملی ریاست جمهوری آمریکا استقبال کرد.

به گزارش ماینیچی، «پیونگ یانگ» از اقدام «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا مبنی بر اخراج جان بولتون که دیدگاه‌های تندی علیه کره شمالی بود، استقبال کرد.

«کیم میونگ گیل» مذاکره کننده ارشد کره شمالی در مذاکرات با آمریکا روز گذشته گفت: "می خواهم از تصمیم ترامپ در راستای نزدیکی بیشتر در روابط کره شمالی - آمریکا ابراز خرسندی کنم. "

وی در ادامه با اشاره به این که در مورد منظور ترامپ از "روش جدید" در مذاکرات با پیونگ یانگ مطمئن نیست، گفت: "بر این باورم که این روش جدید راه حلی گام به گام است. "

دونالد ترامپ اخیرا با انتشار توییتی از برکناری بولتون به دلیل اختلاف نظر شدید در بسیاری از موارد خبر داد.

رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی دیگر بولتون را عامل تاخیر در مذاکرات با کره شمالی اعلام کرده و از اتخاذ روشی جدید در مذاکرات خبر داده بود.

دو نشست سران کره شمالی و آمریکا در سنگاپور و ویتنام به دلیل مواضع متفاوت آنان در اجرای فرآیند خلع سلاح تاکنون بی نتیجه مانده است.
 
پیونگ یانگ در مذاکرات بر راه حل گام به گام شامل تعهد آمریکا برای پایان حضور گسترده نظامی در نزدیکی آب‌های خود تاکید دارد. این در حالی است که واشنگتن خواستار توقف تمامی فعالیت‌های هسته‌ای کره شمالی بدون لغو تحریم‌ها علیه این کشور است.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *