رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

کسب ۲ سهمیه المپیک توسط نجاتی و قاسمی منجزی/ گرایی به نیمه‌نهایی نرسید

9:52 - 25 شهريور 1398
کد خبر: ۵۴۹۹۷۷
رقابت‌های سه وزن پایانی کشتی فرنگی قهرمانی جهان از صبح امروز (دوشنبه) در نورسلطان قزاقستان آغاز شده است.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی ، روز سوم رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان از امروز (دوشنبه) در شهر نورسلطان قزاقستان آغاز شد.

در وزن ۶۰ کیلوگرم، علیرضا نجاتی در دور نخست به مصاف سیداله تاژایف از ترکمنستان رفت و با پیروزی بر این حریف در دور بعد با هایتم محمود از مصر مبارزه کرد. نجاتی در این مسابقه با نتیجه سه بر یک پیروز شدو به مرحله سوم صعود کرد. او در این مرحله به مصاف کیم از کره‌جنوبی رفت و موفق شد با شکست هفت بر صفر این کشتی‌گیر به یک چهارم نهایی راه یابد. نجاتی در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف آنجلوف از بلغارستان رفت و با پیروزی 3 بر یک مقابل او به نیمه‌نهایی صعود کرد. این کشتی‌گیر توانست دومین سهمیه المپیکی کشتی فرنگی را کسب کند.

در وزن وزن ۶۷ کیلوگرم حامد تاب در گروه شانس مجدد با شکست مقابل رادو میچوت از رومانی از دور مسابقات کنار رفت.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم امیر قاسمی‌منجزی در دور نخست با داوید از چک کشتی گرفت و با پیروزی 3 بر یک مقابل این کشتی‌گیر به دور دوم صعود کرد. او در این مرحله به مصاف سرگئی سیمینوف قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک از روسیه رفت  و با نتیجه 6 بر 4 به پیروزی رسید و راهی یک چهارم‌نهایی شد. منجزی در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف عبدالله‌اف از ازبکستان رفت و توانست با برتری 3 بر یک مقابل او، ضمن صعود به نیمه نهایی اولین سهمیه المپیکی کشتی فرنگی را به خود اختصاص دهد.

در وزن ۷۷ کیلوگرم محمدعلی گرایی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با کیم هیون وو قهرمان المپیک و جهان از کره جنوبی پیکار کرد و با نتیجه هشت بر صفر به برتری رسید.  گرایی در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف الوین مورسالیف از آذربایجان رفت و با پیروزی هفت بر صفر مقابل اوتوانست به جمع هشت نفر برتر صعود کند. او در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف بوربرگ سوئدی رفت و با نتیجه 9 بر یک شست خورد. گرایی باید منتظر صعود حریفش به فینال باشد تا شانس حضور در گروه بازنده ها را پیدا کند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *