مجلس در یک جلسه غیرعلنی «تخصیص ۱۴ میلیارد برای کالای اساسی» را ارزیابی می‌کند

22:12 - 24 شهريور 1398
کد خبر: ۵۴۹۸۹۱
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس نیمه اول مهرماه پیرو ارزیابی تخصیص ۱۴ میلیارد برای تأمین کالای اساسی مردم از سوی دولتمردان، جلسه غیر علنی خواهد داشت.

اتونشر/ جلسه غیرعلنی مجلس پیرو ارزیابی تخصیص ۱۴ میلیارد برای تامین کالای اساسی نیمه اول مهرماه برگزار می‌شوداکبر رنجبرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی ، با اشاره به ۱۴ میلیارد برای تامین کالای اساسی گفت: انتظار ما از دولت این است که بر اساس قانون عمل کرده و منابع لازم پیرو این مصوبه مجلس را به دست مردم برساند.


وی تاکید کرد: اگر کوتاهی و قصوری در تامین کالای اساسی مردم آنهم با نرخ ۴۲۰۰ تومانی صورت گیرد حتما نابخشودنی بوده و انحراف از قانون خواهد بود و این حقی برای مجلس ایجاد می‌کند که با دولت در این زمینه برخورد کند کما اینکه در این رابطه به دولتمردان تذکر زیادی از مجلس داده شده است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه طبقات پایین، جامعه هدف مصوبه ۱۴ میلیاردی هستند بیان داشت: مردم نباید جهت تامین کالای اساسی خود تحت فشار قرار گیرند با این حال تاکنون ۶ ماه از مجوز مجلس به دولت گذشته است اما دولت دست و پا شکسته در تامین کالای اساسی اقدام می‌کند و اصلا معلوم نیست دولت به دنبال چیست و باید در این زمینه شفاف‌سازی کند.

عضو هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از دولت خواسته شده تا در زمینه تخصیص ۱۴ میلیارد برای تامین کالای اساسی گزارشی به مجلس ارائه کند گفت: در حال حاضر مشغول جمع‌آوری یکسری گزارش و اطلاعات در زمینه مصوبه ۱۴ میلیاردی هستیم و هیئت رئیسه مجلس در این زمینه ماموریت پیدا کرده تا نشست‌هایی را با مسئولین مختلف دولتی اعم از سازمان برنامه و بودجه و وزارت صمت جلساتی را برگزار کند. جمع‌بندی این جلسات پیرو یک جلسه غیر علنی در نیمه اول مهرماه در مجلس قرائت خواهد شد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *