جهش راهبردی در قدرت اطلاعاتی و نظامی انصارالله

20:02 - 23 شهريور 1398
کد خبر: ۵۴۹۵۵۰
دسته بندی: سیاست
عملیات اخیر بر علیه تاسیسات نفتی عربستان در شرق این کشور نشان دهنده این واقعیت است که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در کنار قدرت نظامی رو به توسعه به توانمندی و ظرفیت‌های جدید اطلاعاتی نیز دست یافته‌اند که می‌تواند امکان انجام عملیات گسترده در سراسر خاک عربستان را برای آن‌ها ایجاد کند.
جهش راهبردی در قدرت اطلاعاتی و نظامی انصاراللهگروه سیاسی ؛ یحیی سریع سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن امروز اعلام کرد: «نیرو‌های مسلح یمن پس از شناسایی‌های اطلاعاتی دقیق، دومین عملیات بازدارندگی را با هدف قرار دادن دو پالایشگاه وابسته به شرکت آرامکو در استان بقیق و هجره خریص عربستان با استفاده از ۱۰ فروند پهپاد انجام داده اند.»

تصاویر منتشر شده از آتش سوزی در تاسیسات نفتی هدف قرار گرفته، نشان می‌دهد که میزان خسارت‌ها زیادبوده و از این رو عربستان سعودی نیز با تغییر رویه جاری در اطلاع رسانی، بلافاصله انجام عملیات را تایید کرد.

صرف نظر از اهمیت اقتصادی تاسیسات نفتی «بقیق وهجره خریص» موضوع قابل توجه در این عملیات که آن را از سایر عملیات انجام شده متفاوت می‌کند، جغرافیا، دقت و میزان خسارت وارد شده است.

مجموعه سه شاخص ذکر شده موید این واقعیت است که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در کنار قدرت نظامی رو به توسعه به توانمندی و ظرفیت‌های جدید اطلاعاتی نیز دست یافته اند که می‌تواند امکان انجام عملیات گسترده در سراسر خاک عربستان را برای ان‌ها ایجاد کند.

«حزام الاسد» عضو دفتر سیاسی انصارالله یمن پس از عملیات امروز از همکاری نیرو‌های داخل عربستان برای حمله به شرکت نفتی آرامکو در بقیق، خبر داد که این ادعا با توجه به واقعیت‌های میدانی کاملا قابل پذیرش است.

«محمد البخیتی»، عضو شورای سیاسی انصارالله نیز امروز طی سخنانی که نشان دهنده اعتماد بنفس بالای مجاهدان یمنی پس از عملیات امروز است اعلام کرد: اگر حملات به یمن متوقف نشود به سمت ریاض پیشروی خواهیم کرد.

کارشناسان سیاسی و امنیتی معتقدند که استفاده ارتش و کمیته‌های مردمی یمن از ظرفیت مخالفان حکومت عربستان سعودی در داخل این کشور که نشانه‌های واقعی آن در عملیات امروز بروز و ظهور پیدا کرد به زودی شرایط کاملا متفاوتی را در میدان نبرد رقم خواهد زد که در کنار اختلافات درون حاکمیتی می‌تواند، خاندان بن سلمان و حاکمیت ان‌ها بر عربستان سعودی را با چالش‌های شکننده مواجه سازد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *