اعلام حمایت هند از تلاش دولت افغانستان برای برگزاری انتخابات

18:48 - 23 شهريور 1398
کد خبر: ۵۴۹۲۵۷
سخنگوی وزارت خارجه هند در حالی از برگزاری انتخابات افغانستان اعلام حمایت کرده است پیش از توقف مذاکرات آمریکا و طالبان برخی از سیاسیون و مقامات غربی اولویت را به روند صلح می‌دادند.

به گزارش گروه بین الملل  به نقل از «طلوع»، «روایش کومار» سخنگوی وزارت امورخارجه هند گفت که دهلی‌نو تحولات منطقه را از نزدیک دنبال می‌کند و روند صلح افغانستان نیز باید تمام بخش‌های جامعه این کشور را در بر بگیرد.

وی افزود: هند از انتخابات افغانستان پشتیبانی می‌کند.

کومار گفت که هر فرایندی در افغانستان از جمله روند صلح در این کشور باید رضایت کامل مردم و دولت افغانستان را در پی داشته باشد.

سخنگوی وزارت امورخارجه هند خاطرنشان کرد که هیچ تغییری در سیاست هند، درباره روند صلح افغانستان به رهبری افغان‌ها بوجود نیامده است.

چند ماه قبل نیز در حالی که افغانستان از اعزام نماینده دولت به نشست صلح مسکو خودداری کرده بود، رسانه‌ها از عدم حضور هند در این نشست خبر دادند.

رسانه هندی موسوم به «دوایر» نوشت: دهلی‌نو دعوت روسیه برای حضور در نشست صلح مسکو را نپذیرفته است.

چندی قبل در پی افزایش تنش‌ها بین دهلی‌نو و اسلام‌آباد، سیاستمداران پاکستانی تاکید کردند که مسئله کشمیر به صلح افغانستان مرتبط است.

«شهباز شریف» رهبر جریان اپوزیسیون در پارلمان پاکستان اظهارداشت: این چگونه انصاف است که برای تامین صلح در افغانستان نشست‌های با شکوهی برگزار شود در حالی که خونریزی در کشمیر ادامه دارد.

طالبان در واکنش به این اظهارات اعلام کرده بود که مسئله کشمیر ارتباطی با افغانستان و صلح این کشور ندارد.

انتهای پیام/.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *