رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

کارشناس افغانستانی: لغو مذاکرات مخالفت بدنه طالبان با آمریکا را تشدید می‌کند

10:38 - 23 شهريور 1398
کد خبر: ۵۴۹۱۳۴
آگاه امور طالبان گفت که تصمیم ترامپ برای لغو گفت‌وگوها با طالبان سبب می‌شود تا مخالفت بدنه طالبان با آمریکا و مذاکره با واشنگتن افزایش یابد.

کارشناس افغانستانی: لغو مذاکرات مخالفت بدنه طالبان با آمریکا را تشدید می‌کند

به گزارش گروه بین الملل ، وحید مژده کارشناس مسایل سیاسی و آگاه امور طالبان گفت که لغو مذاکرات قطر توسط ترامپ بدنه طالبان که مخالف مذاکره با آمریکا هستند را تقویت می‌کند.

وی افزود که بخشی از بدنه طالبان همواره تاکید دارد که آمریکا قابل اعتماد نیست و نظامیان این کشور باید با توسل به زور از افغانستان بیرون رانده شوند.

مژده در گفتگو با «بی‌بی‌سی» با اشاره به کشته شدن «ملا اختر منصور» رهبر سابق طالبان در حمله پهپادی آمریکا گفت که مخالفان مذاکره با آمریکا در بدنه طالبان می‌گویند که اگر آمریکا در مذاکرات جدی بود رهبر این گروه را در سال 2015 هدف قرار نمی‌داد.

این کارشناس مسایل سیاسی افزود، چنانچه آمریکا مذاکرات با طالبان را از سربگیرد طالبان تنها حاضر خواهند بود تا توافقی که با خلیلزاد نهایی شده است را امضا کند.

«نیویورک تایمز» نیز اخیراً در گزارشی با پرداختن به این تصمیم ترامپ نوشت که هنوز مشخص نیست که توقف مذاکرات صلح با طالبان دائمی خواهد بود زیرا ترامپ پیش از این نیز ترامپ نظرش را درباره چنین تصمیم‌هایی تغییر داده است؛ به عنوان مثال در ماه می 2018 ترامپ دیدار دومش را با رهبر کره شمالی لغو کرد اما چند روز بعد با تغییر روز دیدار از برگزاری آن خبر داد.

نیویورک تایمز همچنین پیش‌بینی کرد که درصورت تغییر نظر ترامپ، راه‌اندازی مجدد گفت‌وگوها و بازگرداندن طالبان بر سر میز مذاکره دشوار خواهد بود.

انتهای پیام/.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *