رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

عملیات گسترده برای خشکاندن ریشه‌های عناصر مخفی داعش در مناطق بیابانی غرب بیجی

19:34 - 20 شهريور 1398
کد خبر: ۵۴۸۹۷۰
گروهی از نیرو‌های فرماندهی عملیات استان صلاح الدین و رزمندگان تیپ ۳۱ بسیج مردمی پس از دریافت اطلاعات دقیق، عملیاتی را در محور شمال غرب منطقه بیجی آغاز کردند.

عملیات گسترده برای خشکاندن ریشه‌های عناصر مخفی داعش در مناطق بیابانی غرب بیجی

به گزارش گروه بین الملل ، گروهی از نیرو‌های فرماندهی عملیات استان صلاح الدین و رزمندگان تیپ ۳۱ بسیج مردمی پس از دریافت اطلاعات دقیق، عملیاتی را در محور شمال غرب منطقه بیجی آغاز کردند.

به گفته منابع میدانی، عملیات نیرو‌های عراقی برای شناسایی عناصر مخفی گروهک تروریستی داعش، خنثی سازی تله‌های انفجاری کار گذاشته شده، تخریب تونل‌ها و انهدام مقر‌های نظامی تروریست‌ها در جریان است.

منطقه راهبردی بیجی در شمال استان صلاح الدین واقع شده که از شمال به منطقه الشرقاط، از جنوب به تکریت، از شرق به رشته کوه‌های حمرین متصل می‌شود و وجود پالایشگاه و شهرک صینی نیز اهمیت آن را چند برابر کرده است.

براساس اطلاعات به دست آمده، هسته‌های خاموش داعش از محور بیابانی غرب منطقه بیجی که محل مناسبی برای آموزش و رشد آنان نیز به شمار می‌آید به مواضع نیرو‌های امنیتی و شهروندان در منطقه بیجی حمله می‌کنند.

عناصر مخفی داعش از مناطق بیابانی غرب منطقه بیجی به استان‌های نینوا و الانبار نفوذ می‌کنند؛ تروریست‌های داعش همچنین از محور جنوبی رشته کوه مکحول و مناطق شمالی رشته کوه‌های حمرین به منطقه بیجی هجوم می‌آورند.

نیرو‌های عراقی در ادامه عملیات در محور «مطیبیجه» و صحرای صلاح الدین نیز با پشتیبانی نیروی هوایی ارتش موفق شدند ۱۵ تن از عناصر تروریستی داعش از جمله دو انتحاری را به هلاکت برسانند و ۹ تن دیگر را زخمی کنند.

به گزارش گروه بین الملل ، نیروی هوایی ارتش عراق نیز در جریان این عملیات تعدادی از مقر‌های هسته‌های خاموش داعش را به همراه چند تونل و پایگاه‌های آموزشی هدف قرار داد و منهدم کرد.

منطقه راهبردی مطیبیجه در حدفاصل مرز‌های شرق استان صلاح الدین و غرب استان دیاله به محل مناسبی برای رشد عناصر مخفی داعش تبدیل شده و تروریست‌ها از این محور برای انتقال تجهیزات استفاده می‌کنند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *