رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

هند ۱۳۰ میلیارد دلار هزینه نوسازی ارتش می کند

16:13 - 20 شهريور 1398
کد خبر: ۵۴۸۷۸۳
نشریه «تایمز او ایندیا» نوشت: دولت هند قصد دارد ظرف پنج تا هفت سال آینده ۱۳۰ میلیارد دلار برای نوسازی و تجهیز ارتش این کشور هزینه کند.

به گزارش گروه بین الملل ، «تایمز او ایندیا» به نقل از مقامات هندی که نامی از آنان نبرده است ، نوشت : دولت این کشور در طرح بزرگ خود برای نوسازی نیروهای زمینی، دریایی و هوایی قصد دارد در پنج سال آینده تجهیزات مدرن نظامی مانند جنگنده‌ها، زیردریایی، کشتی های جنگی، تانک و غیره را خریداری کند.

یک مقام نظامی هند گفت: نیروی زمینی در اولویت مدرن سازی قرار دارد و دولت به دنبال خرید ۲ هزار و ۶۰۰ دستگاه خودرو زرهی می باشد. در مرحله بعد دولت هند ۱۱۰ فروند جنگنده چند منظوره خریداری خواهد کرد.

ارتش هند اعلام کرده است که برای حفظ آمادگی در مقابل یک جنگ همزمان در مرزهای شرقی و غربی، این نیرو به شدت به تجهیزات مدرن نظامی احتیاج دارد.

هند در چند سال اخیر از گسترش توان نظامی چین در هوا و دریا نگران شده است و قصد دارد قابلیت های نظامی خود را در سطح رقبای خود در منطقه نگاه دارد.

نیروی دریایی هند برای حفظ توان عملیاتی خود هم اکنون طرح خرید ۵۰۰ فروند جنگنده، ۲۰۰ فروند کشتی و ۱۳۰ زیردریایی را نهایی کرده است.

این نیرو هم اکنون دارای ۲۲۰ فروند جنگنده، ۱۳۲ فروند کشتی و ۱۵ زیردریایی می باشد.

از سوی دیگر هند در حال طراحی یک پدافند هوایی چند لایه برای حفاظت از شهرهای بزرگ این کشور از جمله دهلی نو و بمبئی است.

در زمینه توان موشکی هند در چند ماه آینده اولین گروه از موشک های بالستیک قاره پیما موسوم به «آگنی ۵» را به خدمت خواهد گرفت.این موشک ها دارای برد ۵ هزار کیلومتر می باشند.

از جمله موشک های دیگر هند آگنی ۴، ۳، ۲ و ۱ می باشند. این موشک ها به ترتیب دارای برد ۳۵۰۰، ۲۵۰۰، ۲۰۰۰ و ۷۰۰ کیلومتر می باشند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *