رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

فرماندار آبادان: خسارات‌ نخل‌داران آبادانی پرداخت شده است

10:17 - 17 شهريور 1398
کد خبر: ۵۴۸۱۰۰
فرماندار ویژه آبادان گفت: برای جبران خسارت نخل‌داران آبادان در پی خشکسالی اخیر؛ تعدادی از نخیلات که بیمه بودند، خسارات‌شان از طریق بیمه پرداخت شد و ماهم برای جبران خسارات، از طریق پیش خرید خرمای درجه ۱، ۲ و ۳ از کشاورزان حمایت کردیم.
موسوی در گفتگو با میزان:زین العابدین موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی ، درباره اظهاراتی مبنی براینکه خسارات کشاورزان آبادانی در پی خشکسالی و سیلاب اخیر پرداخت نشده است، بیان کرد: برای جبران خسارت نخل‌داران آبادان در پی خشکسالی اخیر؛ تعدادی از نخیلات که بیمه بودند، خسارات‌شان از طریق بیمه پرداخت شد و ماهم برای جبران خسارات، از طریق پیش خرید خرمای درجه ۱، ۲ و ۳ از کشاورزان حمایت کردیم.

وی ادامه داد: آبادان  جزیزه‌ای است که بین اروندرود و بهمنشیر قرار گرفته اما در زمان سیل، با ایجاد سیل‌بند نگذاشتیم آب وارد شهر شود لذا خسارات سیل به این شهر در مقایسه با دیگر شهر‌های خوزستان خیلی ناچیز بود.

فرماندار ویژه آبادان یادآور شد: تعداد کمتر از ۱۰۰ نفر از کشاورزان در آبادان دچار خسارت شدند که پرونده هایشان تکمیل و در سامانه سجاد ثبت نام شدند تا از وام و تسهیلات ارائه شده، استفاده کنند. پرداخت وام و تسهیلات به کشاورزان خسارت دیده در استان خوزستان چند وقتی است که آغاز شده است.

موسوی اضافه کرد: خسارات سیل در آبادان در حوزه نخیلات نبود ولی سایر محصولات کشاورزی از جمله صیفی‌جات و علوفه دچار خساراتی شدند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *