رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

عقب نشینی عناصر وابسته به ژنرال حفتر از اطراف طرابلس

20:48 - 16 شهريور 1398
کد خبر: ۵۴۸۰۶۶
نیرو‌های دولت وفاق ملی لیبی طی عملیاتی سبب عقب نشینی عناصر وابسته به ژنرال حفتر، در تمامی محور‌های نبرد در طرابلس پایتخت این کشور شدند.

عقب نشینی عناصر وابسته به ژنرال حفتر از اطراف طرابلسبه گزارش گروه بین الملل ؛ به نقل از شبکه خبری الجزیره، فرماندهی عملیات «آتشفشان خشم» وابسته به دولت وفاق ملی امروز با هواپیما و توپخانه نیرو‌های خلیفه حفتر سرلشکر بازنشسته ارتش را بمباران و آن‌ها را وادار به عقب نشینی از خطوط مقدم جبهه کردند.

گفتنی است؛ نیرو‌های دولت وفاق ملی ، کنترل یک موضع مهم واقع در محور السبیعه در جنوب غرب طرابلس را به دست گرفته است که پیش از این، نیرو‌های حفتر از آن برای شلیک موشک گراد و توپخانه به طرابلس استفاده می‌کردند.

نیرو‌های وفاق ملی همچنین تهاجم گسترده‌ای را از چند محور به مواضع نیرو‌های حفتر در مناطق عین زاره و وادی‌الربیع در جنوب شرق پایتخت انجام دادند.

ستاد تبلیغات جنگ وابسته به دولت وفاق ملی نیز اعلام کرده است که؛ نیرو‌های حفتر از خطوط مقدم جبهه در محور عین زاره عقب نشینی کرده‌اند و نیرو‌های وابسته به دولت وفاق در چند نوبت، مواضع پشت جبهه نیرو‌های حفتر را در حومه شهر‌های طرابلس و ترهونه موردحمله قرار دادند.

سرهنگ محمد قنونو سخنگوی رسمی نیرو‌های وفاق نیز اعلام کرده است که، حمله‌ی امروز سرآغاز پیشروی نیرو‌های وفاق در تمامی محور‌ها به شمار می‌رود.

وی افزود: این عملیات بامداد امروز آغاز و نیرو‌های هوایی و زمینی در آن شرکت داشتند.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *