سرخط خبر‌های مهم جهان

۰۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵:۳۷
کد خبر: ۵۴۵۶۲۳
تشدید جنگ نیابتی عربستان سعودی و امارات در یمن، عملیات نیرو‌های یمنی علیه مزدوران سعودی،هشدار درباره شدت گرفتن طوفان دوریان و نزدیک شدن آن به آمریکا و تحریم یک بانک لبنانی از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا از جمله تحولات مهم جهان طی ساعات گذشته هستند

سرخط خبرهای مهم جهانبه گزارش گروه بین‌الملل ، مهم‌ترین خبرها و رویدادهایی که طی ساعات گذشته در جهان به وقوع پیوسته‌اند به شرح زیر است:

*عملیات موشکی و پهپادی نیرو‌های یمنی علیه مزدوران سعودی

یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن محل تجمع مزدوران سعودی در جبهه حیران استان حجه را با یک فروند موشک میان برد «قاصم» هدف قرار داده است.

یگان پهپادی ارتش یمن نیز با استفاده از چند فروند پهپاد قاصف ۲ k فرودگاه نجران را هدف قرار داد.

*تشدید جنگ نیابتی عربستان و امارات در یمن

درگیری میان نیرو‌های تحت حمایت عربستان و نیرو‌های مورد حمایت امارات در یمن شدت یافته و در همین حال حمله هوایی امارات به نیرو‌های دولت مستعفی یمن نیز موجب کشته و مجروح شدن صد‌ها نفر از آن‌ها شده است.

در همین حال دولت مستعفی یمن از عربستان سعودی درخواست کرده تا از اینگونه حملات امارات جلوگیری کند.

*تحریم یک بانک لبنانی از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا

وزارت خزانه داری آمریکا بانک لبنانی «جمال تراست» را به بهانه ارتباط با حزب الله و آنچه تسهیل فعالیت‌های اقتصادی برای این گروه خوانده، در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.

*تیراندازی در اوهایو/۲ نوجوان سیاه‌پوست جان خود را از دست دادند

در پی وقوع تیراندازی در ایالت «اوهایو» آمریکا ۲ نوجوان سیاه‌پوست جان خود را از دست دادند.

*اخراج دستیار شخصی دونالد ترامپ از کاخ سفید

نشریه هیل گزارش داد که «مادلین وسترهات»، دستیار شخصی ترامپ به دلیل گفت‌وگوی بدون اجازه با خبرنگاران از سمت برکنار شده است.

*انتقاد روسیه از حمایت آمریکا از تروریست‌ها در سوریه

«دیمیتری پولیانسکی»، معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل در نشست پنجشنبه شب شورای امنیت درباره سوریه، حمایت آمریکا از تروریست‌ها در این کشور را مورد انتقاد قرار داد.

*هشدار درباره شدت گرفتن طوفان دوریان

مرکز ملی طوفان‌های آمریکا هشدار داد که طوفان «دوریان» به سطح ۲ افزایش یافته و با سرعت در حال نزدیک شدن به سواحل جنوبی آمریکا است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *