روز خبرنگار مبارک باد

10:30 - 17 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۹۸۲۶
هفدهم مرداد ماه سال ۱۳۷۷، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاریِ جمهوری اسلامی، به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید. به همین مناسبت، شورای فرهنگ عمومی، هفدهم مرداد ماه هر سال را به عنوان "روز خبرنگار" نامگذاری کرد.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی ، هفدهم مرداد ماه سال ۱۳۷۷، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاریِ جمهوری اسلامی، به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید. به همین مناسبت، شورای فرهنگ عمومی، هفدهم مرداد ماه هر سال را به عنوان "روز خبرنگار" نامگذاری کرد.

تبریک هنرمندان به مناسبت روز خبرنگار/

***تاثیر خبرنگاران را هیچگاه نمی‌توان نادیده گرفت

کاوه خداشناس بازیگر سینما و تلویزیون در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی ، با عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار گفت: صنف خبرنگاران و اهالی رسانه زیاد از بازیگران و کارگردانان دور نیستند زیرا این صنف همواره اهل قلم و مطالعه بوده و از لحاظ اندیشه همگام با جامعه پیش می روند.

وی افزود: من احترام خاصی برای اهالی رسانه و خبرنگاران قائل بوده و هستم. من خاطرات بسیار زیادی با دوستان خبرنگار دارم که اکثر اوقات شیرین و به یادماندنی بوده اند. از نظر من هیچگاه نمی توان نقش روزنامه نگار، خبرنگار و جراید را نادیده گرفت زیرا این قشر تاثیر عمده ای در بحث فرهنگ ایجاد کرده اند.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *