شناسایی 86 نفر مبتلا به "تب کنگو" در هرات

23:03 - 14 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۹۰۱۵
رئیس اداره بهداشت هرات گفت: در سال جاری تاکنون 86 نفر مبتلا به تب کنگو در هرات شناسایی شده که تاکنون 8 نفر از این افراد جان خود را از دست دادند.

به گزارش گروه بین الملل ، عبدالحکیم تمنا رئیس اداره بهداشت هرات گفت: در سال جاری تاکنون 86 نفر مبتلا به تب کنگو در هرات شناسایی شده که تاکنون 8 نفر از این افراد جان خود را از دست دادند. 

وی اضافه کرد: با فرا رسیدن عید قربان و افزایش ذبح دام برای گرامیداشت این عید بزرگ مسلمانان،‌ نگرانی از افزایش این بیماری تشدید شده است.

رئیس اداره بهداشت هرات ادامه داد: شهروندان در هرات باید هنگام ذبح گوسفند و گاو برای قربانی مجهز به چکمه ، دستکش و ماسک باشند تا از خطر مبتلاشدن به این بیماری در امان باشند.

وی همچنان خاظر نشان کرد: در سال گذشته در هرات 157 تن به این بیماری مبتلا شده بودند که  14 تن از این افراد جان باختند.

تمنا تاکید کرد: علائم این بیماری عبارت است از تب، استخوان درد، ایجاد لکه های خون زیر پوست، خون دماغ و در برخی اوقات خونریزی از ناحیه چشم است که ، در صورت مشاهده باید به سرعت به نزدیکترین مرکز درمانی انتقال یابد.

اداره حج و اوقاف هرات نیز پس از افزایش بیماری تب کنگو هشدا داد: تمامی شهروندان در ذبح دام باید تمام موارد قانونی را رعایت کنند تا از افزایش این بیماری جلوگیری شود. 

/انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *