اختلاف‌نظر مقامات نظامی و اطلاعاتی آمریکا درباره تروریست‌های داعش در افغانستان

20:32 - 13 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۸۶۷۳
در حالی که آمریکا به حمایت از داعش در افغانستان متهم است و پس از توافق با طالبان نگرانی درباره افزایش قدرت این گروه تروریستی نیز وجود دارد، مقامات نظامی و اطلاعاتی آمریکا نیز درباره تهدیدات داعش اختلاف‌نظر دارند.

به گزارش گروه بین الملل ،  مقامات ارشد نظامی و اطلاعاتی آمریکا درباره تهدید داعش از افغانستان برای غرب اختلاف‌نظر دارند. مقامات نظامی داعش را تهدیدی رو به رشد و قادر به انجام حمله به کشورهای غربی از جمله آمریکا می‌دانند؛ در حالی که مقامات اطلاعاتی در واشنگتن این گروه را فاقد توانایی برای انجام چنین حملات می‌دانند.

به گزارش «نیویورک تایمز»، مقامات ارشد اطلاعاتی آمریکا داعش را بیشتر مشکلی منطقه‌ای و تهدیدی برای طالبان می‌دانند تا نسبت به غرب.

یکی از مقامات ارشد اطلاعاتی آمریکا که خواست نامش فاش نشود گفت که هسته مرکزی داعش در افغانستان پیچیدگی این گروه در عراق و سوریه را ندارد و قادر به برنامه‌ریزی برای انجام حملات در اروپا و پرورش نیرو در خارج این کشور نیست.

به گفته مقامات اطلاعاتی آمریکا مناطق تحت کنترل داعش در افغانستان از نظر راهبردی فاقد اهمیت است.

این در حالی است که بسیاری از مقامات سابق و اعضای پارلمان و مقامات محلی افغان نیروهای آمریکایی را به همکاری با داعش متهم می‌کنند و نیروهای هوایی آمریکا بارها در درگیری طالبان و داعش در نقش پشتیبانی هوایی داعش، طالبان را هدف قرار دادند.

از سوی دیگر نیز نیروهای آمریکا بارها جنگجویان داعش را از محاصره طالبان و زندان‌های این گروه نجات داده‌اند.

انتهای پیام/.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *