سردار کوثری: حضور نیروهای فرا منطقه‌ای در خلیج فارس، مترادف با افزایش ناامنی در منطقه است

3:06 - 13 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۸۵۹۵
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
جانشین قرارگاه ثارالله با بیان اینکه کشورهایی که از هزاران کیلومتر دورتر به خلیج فارس آمده‌اند، حق اظهارنظر درباره تأمین امنیت این منطقه را ندارد، گفت: حضور نیروهای فرا منطقه‌ای در خلیج فارس، مترادف افزایش ناامنی، بحران و تنش در منطقه است.

سردار کوثری: حضور نیروهای فرامنطقه‌ای در خلیج فارس، مترادف با افزایش ناامنی در منطقه استسردار «اسماعیل کوثری» در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی ، با اشاره به نشست وزرای جنگ کشورهای عضو ناتو که قرار است در آینده نزدیک در بحرین برگزار شود، اظهار کرد: مسئولیت تامین امنیت خلیج فارس بر عهده کشورهای منطقه است به خصوص ایران که در سرتاسر نوار شمالی خلیج فارس و دریای عمان دارای مرز و ساحل است.

وی با بیان اینکه کشورهایی که از هزاران کیلومتر دورتر به خلیج فارس آمده‌اند، حق اظهارنظر درباره تامین امنیت این منطقه را ندارد، گفت: حضور نیروهای فرامنطقه‌ای در خلیج فارس، مترادف افزایش ناامنی، بحران و تنش در منطقه است.

جانشین قرارگاه ثارالله افزود: جمهوری اسلامی ایران ثابت کرده است با بهره‌گیری از قدرت بازدارندگی دفاعی خود، قادر است بدون حضور حتی یک نیروی فرامنطقه‌ای، امنیت منطقه حساس و راهبردی خلیج فارس و دریای عمان را برقرار کند.

سردار کوثری در پایان گفت: بحرین به عنوان یک کشور صددرصد وابسته به بیگانگان، میزبان اجلاس پیش رو خواهد بود و ما باید از همینجا، به فرمایشی بودن و بی‌نتیجه ماندن این اجلاس اطمینان داشته باشیم. بحرین به دلیل وابسته بودن و نداشتن اختیار از خود، مجبور است که تابع بیگانگان باشد و میزبان چنین اجلاسی باشد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *