سردار جوانی: ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس ناکام خواهد ماند

11:06 - 11 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۸۲۱۹
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
معاون سیاسی سپاه پاسداران با اشاره به تلاش آمریکا برای ایجاد ائتلاف دریایی در خلیج فارس و تنگه هرمز، گفت: دشمن باید بداند همان‌طور که ائتلاف‌های گذشته‌اش ناکام مانده، قطعا این ائتلاف هم روی آب است و شکل نمی‌گیرد.

سردار جوانی: ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس ناکام خواهد ماندگروه سیاسی ؛ سردار یدالله جوانی در نشست تبیین گفتمان بیانیه گام دوم انقلاب که در تالار فرهنگ تهران برگزار شد با اشاره به نیاز جامعه به اولویت‌بندی برای پیاده سازی اهداف بیانیه گام دوم، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی از بسیجی به عنوان نیروی همیشه حاضر در صحنه برای دفاع از انقلاب و مجاهد یاد می‌کنند؛ حال این جهاد ممکن است نظامی، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و حتی تبیین و روشنگری باشد.

وی مجاهدت را ویژگی همه بسیجیان برشمرد و افزود: زمانی تصور و تلقی برای برخی جوانان آن بود که لباس رزم بر تن کنند و به مدافعان حرم بپیوندند؛ زیرا آن زمان این تصور وجود داشت که این اقدام، مهمترین کار است، اما باید بدانیم برخی کار‌ها اهمیتی بالاتر از جهاد نظامی دارند؛ یکی از این کار‌ها جهاد تبیین است؛ مهم این است که به اقتضا بفهمیم کار امروز ما چیست؛ روزی کار به هنگام ما اسلحه در دست گرفتن است، روزی کار ما قلم در دست گرفتن است و روزی کار ما فیلم ساختن است.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: امام خامنه‌ای در بیانیه گام دوم از امیدآفرینی به عنوان اصلی‌ترین و ریشه‌ای‌ترین جهاد یاد می‌کنند. امروز زمانی که ایشان که ۳۰ سال بعد از امام خمینی (ره)، انقلاب را مدیریت راهبردی کرده‌اند و فرماندهی جبهه مقاومت را برعهده دارند و نظام سلطه را به لرزه درآورده‌اند، صحنه را مشاهده می‌کنند، می‌بینند که دشمن با مجموعه‌ای از اقدامات برای گرفتن امید و القای یاس در جامعه ما تمرکز کرده و یک امپراطوری رسانه‌ای و همچنین عواملی را در داخل کشور در اختیار دارد و به دنبال آن است تا با مجموعه‌ای از اقدامات روح امید را حتی از نیرو‌های انقلابی بگیرد؛ بر همین اساس است که رهبر معظم انقلاب اسلامی در فرازی از بیانیه گام دوم، ریشه‌ای‌ترین جهاد را جهاد امیدآفرینی نام گذاری می‌کنند.

سردار جوانی با بیان اینکه جبهه حق با محوریت انقلاب اسلامی و جبهه باطل به محوریت آمریکای جنایتکار امروز در بالاترین سطح رویارویی قرار گرفته‌اند، اظهار داشت: امروز آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها و دولت‌های اروپایی مثل انگلیس خبیث و همچنین دولت‌های مرتجع منطقه از جمله آل سعود به تکاپو افتاده‌اند؛ چراکه عظمت و شکوه انقلاب ما و روز افزون آشکارتر می‌شود و آن‌ها نگران آینده خود هستند، به همین دلیل با تمام توان در صحنه مقابله با جمهوری اسلامی ایران فعال هستند.

وی با بیان اینکه فشار‌های اقتصادی، فشار روانی و فشار‌های امنیتی سه حوزه‌ی درگیری در صحنه رویارویی امروز جبهه حق و باطل است، گفت: امروز جبهه باطل در واقع جنگی همه جانبه، ترکیبی و هوشمند علیه ما آغاز کرده است.

معاون سیاسی سپاه پاسداران با اشاره به تهدیدات آمریکا برای حمله نظامی به جمهوری اسلامی ایران، خاطرنشان کرد: هرچه زمان می‌گذرد جهانیان بیشتر متوجه شده‌اند که عظمت ملت ایران و برخورداری از قدرت پاسخگویی، آمریکایی‌ها را از اینکه مرتکب خطایی شوند و جنگی را آغاز کنند به وحشت انداخته و اگر این روز‌ها حرفی از جنگ می‌زنند، بیشتر در حوزه عملیات روانی است تا بتوانند مقاصد خود را به پیش ببرند.

سردار جوانی تاکید کرد: اگر آمریکایی‌ها قصد نبردی را با ما داشتند، شاید لحظه‌ای که خبر ساقط شدن مدرنترین و پیشرفته‌ترین هواپیمای بدون سرنشین آمریکا توسط مدافعان حریم امنیتی کشور و دریادلان ما منتشر شد، واکنش نشان می‌دادند؛ چراکه زدن پهپادی با این مختصات یعنی زدن به هیمنه، ابهت و یال و کوپال آمریکا که به آن افتخار می‌کرد.

وی با اشاره به ویژگی‌های پهپاد ساقط شده آمریکایی گفت: آمریکایی‌ها از این کلاس پهپاد دوتا بیشتر ندارند و برای ساخت این پهپاد معادل پول ساخت چندین هواپیمای پیشرفته جنگی کار تحقیقاتی انجام داده اند.

سردار جوانی با بیان اینکه کشور‌های دیگر اکنون در تکاپو هستند که ایران چگونه این پهپاد را سرنگون کرده است، افزود: اگر این پهپاد با سامانه‌های اس ۳۰۰ و اس ۴۰۰ روسی سرنگون می‌شد، خیلی افتخار نداشت، اما این شاهکار تکنولوژی آمریکا که مشهور به رادارگریز و پنهان کار است، توسط یک سامانه پدافندی داخلی با نام «سوم خرداد» شکار شد.

معاون سیاسی سپاه با بیان اینکه «با ساقط شدن پهپاد آمریکایی‌ها، هیمنه آن‌ها فرو ریخت»، اظهار داشت: در ابتدا برای‌شان باور پذیر نبود که چنین اتفاقی افتاده است، ولی به ناچار آن را پذیرفتند. آمریکایی‌ها امروز اساسا به فکر این هم نیستند که بخواهند روزی حمله‌ای علیه ما انجام دهند؛ گرچه ممکن است روزی مرتکب خطایی شوند؛ بر همین مبنا نیرو‌های مسلح ما آماده اند که اگر دست از پا خطا کنند، منطقه بر سر آن‌ها فرود خواهد آمد چراکه امروز مقاومت در منطقه جمهوری اسلامی ایران را قرارگاه مرکزی خود می‌داند و این پیام را آشکار به آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها داده است که اگر دست از پا خطا کنید و بخواهند به این قرارگاه مرکزی تعرضی داشته باشید، همه مجموعه‌های مقاومت از شرق هیمالیا تا شرق مدیترانه و تا دریای سرخ و دریای عرب و خلیج عدن، هرآنچه نیرویی از مقاومت است، بر متجاوز یورش می‌برد.

وی با تاکید بر اینکه امروز دشمنان ما در تلاشند تا از جنگ نظامی بپرهیزند، گفت: دلیل این پرهیز جمله‌ای است که مقام معظم رهبری مبتنی بر واقعیت‌ها و اعتماد به نصرت اللهی و همچنین باور به توان ملت ایران خطاب به دشمن بر زبان آوردند و فرموده‌اند که «دوران بزن، در رو گذشته است»؛ دیدیم بعد از زدن پهپاد آمریکایی، وقتی انگلیسی‌های خبیث کشتی حامل نفت ایران را توقیف کردند، چگونه با آن‌ها مقابله شد و درحالی که کشتی نفتکش انگلیسی با شناور‌های نظامی اسکورت می‌شد، توقیف شد.

سردار جوانی ادامه داد: در حوزه فشار‌های امنیتی به ویژه طی ساله‌ای اخیر تلاش آمریکایی‌ها را برای ایجاد ناامنی در شمال‌غرب، جنوب‌شرق و غرب کشور و حتی درتهران و اهواز دیدیم؛ دشمن با صراحت اعلام کردکه ایران باید تبدیل به سوریه شود. ابن درحالی است که امروز کشور ما کشوری آرام، با ثبات و در امنیت است؛ در حالی که دشمن نقشه‌اش تبدیل کردن ایران به عراق و سوریه دیگر بود.

معاون سیاسی سپاه با بیان اینکه «در دو حوزه فشار‌های اقتصادی و امنیتی جای نگرانی وجود ندارد»، تصریح کرد: حوزه اصلی فشار‌های دشمن، فرهنگ و جنگ نرم است؛ تمرکز دشمن در جنگ نرم به گونه‌ای است که رهبری سال‌ها قبل در جمع پاسداران فرمودند خرمشهر‌ها در پیش است. هجوم دشمن به مرز‌های اعتقادی و سرزمین ایمان و باور‌ها و نگاه‌ها به گونه‌ای است که اگر بیانیه گام دوم را با دقت مطالعه کینم مشاهده می‌کنیم که در این بیانیه ذکر شده که دشمن امروز با امپراتوری رسانه‌ای و ابزار‌های گوناگون، ملت ما را در یک محاصره تبلیغاتی قرار داده است.

وی با تاکید بر اینکه جهاد امیدآفرینی نیاز به اسناد اجرایی دارد، گفت: اگر رهبری فرمودند جهاد اصلی، امید آفرینی است بخاطر این است که دشمن امروز به این جمع بندی رسیده که اگر بخواهد حرکت ملت ایران را متوقف کند، باید امید را از مردم بگیرد.

سردار جوانی با اشاره به تلاش‌های آمریکا برای ایجاد ائتلافی در خلیج فارس و تنگه هرمز با هدف تامین امنیت شناور‌های خود و مقابله با تهدیدات ایران، با طرح این سوال که سرنوشت ائتلافی که آمریکایی‌ها در سوریه برای ساقط کردن بشار اسد ایجاد کردند، چه شد؟ خطاب به آمریکایی‌ها، تاکید کرد: قطعا بدانید که اشتباه می‌کنید؛ شما همان کسانی هستید که ۱۰۵ کشور را دور هم جمع کردید و به تعبیر خودتان در این سال‌ها ۷ هزار میلیارد دلار هزینه کردید تا حزب الله و انصار حزب‌الله یمن را نابود و بشار را ساقط کنید، اما امروز شما در چه موقعیتی هستید، و حزب‌الله لبنان و غزه قهرمان و سوریه و عراق در چه موقعیتی است.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: دشمن باید بداند نمی‌تواند کاری انجام دهد؛ همان‌طور که ائتلاف‌های گذشته‌اش ناکام مانده، قطعا این ائتلاف هم روی آب است و شکل نمی‌گیرد. امنیت منطقه به دست ملت‌های منطقه، ایران و نیرو‌های مسلح ما تامین می‌شود.

وی افول موریانه وار دشمن و نصرت و وعده الهی را از دیگر نشانه‌های امید برای حرکت در مسیر انقلاب عنوان کرد و تاکید کرد: آن‌ها طی ۴۰ سال در منطقه ما با شکست‌های پیاپی مواجه شدند. بر خلاف خواسته آمریکا‌یی‌ها و به اعتراف خودشان، امروز کشوری که در عراق نفوذ اصلی را دارد، ایران است؛ زمانی به دلیل بسته بودن راه عراق، امکان زیارت اماکن متبرکه در عراق فراهم نبود، اما امروز در ایام اربعین چندین ملیون ایرانی به عراق می‌روند. اگر کسی در ایران اراده کند، اولین شب جمعه در نجف است. امروز اگر ما از سراوان در شرق کشورمان سوار ماشین شویم، می‌توانیم به سواحل شرقی مدیترانه و مرز‌های لبنان با رژیم صهیونیستی برویم.

سردار جوانی با تاکید بر اینکه در تصویر سازی غلط، دشمن دروغ پردازی می‌کند، خاطر نشان کرد: برای امید آفرینی ابتدا باید دروغ‌های دشمن را شناسایی کنیم و نگذاریم در جامعه اثر کند. در همین زمینه اخیرا در شبکه‌های اجتماعی مطرح شد که بیش از صد سردار سپاه دستگیر شدند یا از کشور فرار کرده‌اند؛ دشمنان با بیان این دروغ به دنبال القای نوعی نگرانی و بدبینی در جامعه بودند.

معاون سیاسی سپاه با تاکید بر دروغگویی دشمن، گفت: ترامپ بعد از سرنگونی پهپادشان، در جلسه‌ای رسمی خبر داد که پهپاد جمهوری اسلامی را سرنگون کرده‌اند؛ این درحالیست که هیچ پهپادی از ما زده نشده بود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *