مراسم تجلیل از قاسمی دارنده مدال طلای المپیک لندن برگزار شد

12:57 - 09 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۷۹۰۷
مراسم تجلیل از کمیل قاسمی ظهر امروز (چهارشنبه) در محل خانه کشتی عبداله موحد مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد.

به گزارش گروه ورزشی و به نقل از فدراسیون کشتی، در این مراسم که با حضور محمد بنا و غلامرضا محمدی سرمربیان تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی، علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی و اعضای تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان برگزار شد، از کمیل قاسمی که به تازگی صاحب مدال طلای المپیک ۲۰۱۲ لندن در وزن ۱۲۰ کیلوگرم کشتی آزاد شده است، تجلیل شد.

در این مراسم غلامرضا محمدی ابتدا با بیان اینکه از این موضوع بسیار خوشحال شده است گفت: تیم کشتی آزاد در المپیک ۲۰۱۲ لندن حقش بیشتر از این حرف‌ها بود و این طلای کمیل نشان داد که ما شایستگی این را داشتیم که بیشتر از این مدال طلا بگیریم و می‌توانستیم در کنار ۳ مدال طلای کشتی فرنگی یکی، دو مدال طلا در کشتی آزاد هم بگیریم.

وی ادامه داد: هرچند کار در المپیک ۲۰۲۰ توکیو سخت است، اما امیدوارم اتفاق خوبی در المپیک آینده بیفتد و کشتی ما با حمایت تمامی دوستان و با حضور علیرضا دبیر به عنوان رئیس فدراسیون کشتی به جایگاه اصلی خود برسد.

*بنا: حق کشتی آزاد در المپیک لندن بیشتر از این حرف‌ها بود

در ادامه محمد بنا با اشاره به اینکه همیشه به همکاران گفتم که هیچ فرقی بین آزاد و فرنگی وجود ندارد و ما همه یک گروه هستیم که برای سربلندی کشتی کشورمان زحمت می‌کشیم گفت: واقعا از زمانی که این خبر را شنیدم خوشحالم و کمیل هرچند دیر، اما بعد از ۷ سال به حقش رسید و همانطور که محمدی گفت کشتی آزاد در المپیک لندن حقش بیشتر از این حرف‌ها بود.

بنا ادامه داد: ان‌شاءالله همه عزیزان در کشتی آزاد تلاششان را بیشتر می‌کنند تا در توکیو و پس از آن در المپیک ۲۰۲۴ بتوانند جبران این عقب ماندگی و کسب مدال طلا را انجام دهند. خیلی برای کمیل قاسمی خوشحالم و آرزو دارم که در المپیک آینده هم تیم آزاد و هم تیم فرنگی بتوانند مدال طلا بگیرند و مطمئنا کار سخت است، اما من امیدوارم.

*دبیر:کسب مدال طلا سخت است، اما غیرممکن نیست

علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی گفت: این مدال مبارک کمیل قاسمی باشد، از زمانی که اعلام کردند کمیل صاحب مدال طلا شده است هیچ اتفاقی نیفتاد و ما گفتیم که این استارت را بزنیم. امیدوارم وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و صدا و سیما ادامه‌دهنده این راه باشند.

وی افزود: کسب مدال طلا سخت است، اما غیرممکن نیست و شدنی است. اگر توکل بر خدا داشته باشید و به خودباوری برسید، می‌توانید به مدال طلا دست پیدا کنید و بدانید که خوب هستید و حتما می‌توانید موفق باشید.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *