لغو تمام توافقات تشکیلات خودگردان با رژیم صهیونیستی؛ جرقه‌ای برای نابودی طرح معامله قرن

22:12 - 08 مرداد 1398
کد خبر: ۵۳۷۶۳۶
دسته بندی: سیاست
کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: اقدام تشکیلات خودگردان در لغو تمام توافقاتش با رژیم صهیونیستی، شاید جرقه‌ای برای آتش زدن طرح معامله قرن باشد. البته تنها راهکار برای آزادی فلسطین، مقاومت است، زیرا در ۷۰ سالی که از اشغال این سرزمین می‌گذرد، سازش‌کاران به هیچ نتیجه‌ای نرسیدند.
نجارعماد نجار در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی ، با اشاره به تخریب ۱۲ مجتمع مسکونی در جنوب شرق قدس اظهار کرد: دوشنبه ۳۱ تیر، رژیم صهیونیستی ۱۲ مجتمع مسکونی شامل ۷۵ منزل فلسطینیان در وادی الحمص در منطقه جنوب شرقی قدس را تخریب کرد.

وی ادامه داد: این برنامه‌ریزی فقط مختص ۱۲ مجتمع مسکونی نیست و رژیم صهیونیستی قصد تخریب ۲۲۰ واحد مسکونی دیگر را نیز دارد که این جنایات با استفاده از بلدوزر‌های رژیم صهیونیستی و با حمایت نظامیان  خیانتکار این رژیم، صورت گرفت.

کارشناس مسائل غرب آسیا عنوان کرد: رژیم صهیونیستی در دادگاه تجدیدنظر، خواسته فلسطینیان برای عدم تخریب منازل‌شان را رد کرد و دادگاه استیناف هم رای به تخریب این مجتمع‌های مسکونی داد. سپس با ضرب و شتم ساکنان این منازل را به بهانه وجود خطرات امنیتی برای رژیم صهیونیستی از محل زندگی‌شان بیرون راندند.

نجار یادآورشد: اقدام اخیر رژیم صهیونیستی در تخریب منازل مسکونی فلسطینیان، نمونه بارز جنایت جنگی است که از ۱۹۶۷ میلادی یعنی از زمانی که قدس شرقی به اشغال درآمده تا به حال چنین تخریبی با این میزان و گستردگی، صورت نگرفته بود.

وی با بیان اینکه این اقدام در راستای کوچ اجباری و یهودی‌سازی منطقه قدس است، افزود: آنها با هدف برهم زدن توازن جمعیتی در سرزمین‌های اشغالی این اقدام ظالمانه را در دستور کار خود قرار دادند تا به هدف پروژه قدس بزرگ در سال ۲۰۲۰ میلادی و اسکان یک میلیون صهیونیست در این مناطق نزدیک‌تر شوند.

کارشناس مسائل غرب آسیا توضیح داد: سازمان ملل در یک واکنش بسیار سطحی اعلام کرده این اقدام باعث شده ۲۴ نفر از فلسطینی‌ها در این مناطق آواره شوند که این باعث بروز یک نوع تمسخر در سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی شده است.
 
نجار تاکید کرد: سازمان ملل، شورای امنیت، اتحادیه عرب، اتحادیه اروپا، سازمان همکاری کشور‌های اسلامی و سایر سازمان‌های منطقه‌ای، سکوت مرگباری را در برابر اینگونه اقدامات، اختیار کرده‌اند و هیچ اقدام عملی در این باره انجام نمی‌دهند و تنها به ابراز نگرانی نسبت در برابر این اقدامات خشونت‌بار و جنایت‌آمیز بسنده کرد‌ه‌اند.
 
وی با بیان اینکه تشکیلات خودگردان فلسطین پس از گذشت ۲۶ سال از توافق اسلو اقدام به لغو توافقات خودبا رژیم صهیونیستی کرده است، افزود: اسلو یک توافق ابتدایی بود و بنا بود پس از ۵ سالف توافق نهایی صورت بگیرد اما با کارشکنی، ایراد‌ها و بهانه‌جویی‌های رژیم صهیونیستی هیچگاه این امر حاصل نشد و  سازشکاری‌های خود تشکیلات خودگردان نیز در این راستا، مزید بر علت شد.

کارشناس مسائل غرب آسیا اضافه کرد: در مسئله فلسطین اگر روی مقاومت بیشتر تاکید می‌شد شاید با نتیجه موثرتری مواجه می ‌شدیم. اما با وحدتی که هم اکنون بین جنبش‌های جهادی در غزه، کرانه باختری و نیرو‌های فتح صورت می‌گیرد؛ توان بالقوه‌ای برای فلسطینی‌ها ایجادشده و می‌تواند یک فشار مضاعفی را به صهیونیست‌ها وارد کند.

نجار در عین حال گفت: همواره مشاهده کردیم که صهیونیست‌ها در برابر ایستادگی نیروی مقاومت کوتاه آمده و توان مقابله و مواجهه نداشته‌‌اند. چنانچه در جنگ ۳۳ روزه در شمال سرزمین‌های اشغالی، نیروهای حزب‌الله درس بزرگی را به متجاوزان صهیونیست دادند و آن هجمه رسانه‌ای‌ و خیالی‌شان که رژیم صهیونیستی دارای ارتش سوم و یا چهارم دنیا را دارد، از بین رفت.

وی تاکید کرد: اقدام تشکیلات خودگردان در لغو تمام توافقاتش با رژیم صهیونیستی، شاید جرقه‌ای برای آتش زدن طرح معامله قرن باشد. البته تنها راهکار برای آزادی فلسطین، مقاومت است زیرا در ۷۰ سالی که از اشغال این سرزمین می‌گذرد، سازش‌کاران به هیچ نتیجه‌ای نرسیدند.

کارشناس مسائل غرب آسیا بیان کرد: جهانیان نیز متوجه شدند تنها راهکار آزادی فلسطین، ایستادگی است. به همین خاطر شاهدیم دیگر ملت‌های آزادی‌خواه نیز در برابر این جنایات ساکت نمی‌شوند و علیرغم اینکه توسط برخی از حکومت‌های سرسپرده خود سرکوب می‌شوند اما با انجام راهپیمایی، اعتراضات خود و حمایت‌شان را از فلسطینی‌ها اعلام می‌کنند.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *