«حسینی» عضو اجرای قانون محاسبات عمومی کشور شد

۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴:۵۲
کد خبر: ۵۲۷۹۶۶
دسته بندی‌: سیاست ، مجلس و دولت
نمایندگان مجلس شورای اسلامی، محمد حسینی نماینده مردم تفرش را به عنوان عضو هیئت اجرای قانون اصلاح تبصره ۴ ماده ۹۵ قانون محاسبات عمومی کشور انتخاب کردند.
«حسینی» عضو اجرای قانون محاسبات عمومی کشور شدبه گزارش خبرنگار گروه سیاسی ، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی انتخاب یک نماینده جهت عضویت در هیئت سه نفره اجرای قانون اصلاح تبصره ۴ ماده ۹۵ قانون محاسبات عمومی کشور در دستور کار قرار گرفت.
 
در ادامه بررسی این موضوع نمایندگان، محمد حسینی نماینده مردم آشتیان و تفرش را برای  عضویت در این هیئت انتخاب کردند.

بر اساس تبصره ۴ ماده ۹۵ قانون محاسبات عمومی کشور به منظور از میان برداشتن موانع موجود در راه تنظیم حساب‌ها و صورتحساب عملکرد سالانه بودجه کل کشور، یک هیئت سه نفره مرکب از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دیوان محاسبات کشور و وزارت امور اقتصادی و دارایی تشکیل و در موارد زیر تصمیمات لازم را اتخاذ می‌نماید:

الف- در مورد اسناد و مدارک ناقص سنواتی، وزارتخانه‌ها و مؤسسات دولتی و اعتبارات عمرانی شرکت‌های دولتی که از بودجه عمومی دولت استفاده می‌کنند

ب- در خصوص اسناد و مدارک دستگاه‌های مذکور در بند الف. که بر اثر حوادث غیر مترقبه و جنگ تحمیلی به تشخیص هیئت مذکور به نحوی از انحا از بین رفته است.

ج- نقصان و تفریط حاصل در موجودی‌های وزارتخانه‌ها، مؤسسات و شرکت‌های دولتی مشمول ماده ۷۳ قانون محاسبات عمومی کشور خواهند بود.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *