حمایت چین از کره شمالی در سایه جنگ تجاری با آمریکا

9:13 - 29 خرداد 1398
کد خبر: ۵۲۶۵۱۸
روزنامه رسمی کره شمالی در آستانه سفر رئیس جمهور چین به پیونگ یانگ در اقدامی بی سابقه با اختصاص صفحه نخست خود به وی، از حمایت پکن از پیونگ یانگ خبر می‎دهد.
شی از تلاش‌های پیونگ یانگ برای حل مسائل شبه جزیره حمایت می‌کندبه گزارش گروه بین الملل ؛ «رودانگ سینمون» روز چهارشنبه در آستانه سفر رئیس جمهور چین به کره شمالی با انتشار یادداشتی اعلام کرد «شی جین پینگ» از "مسیر درست" کره شمالی برای حل و فصل سیاسی مسائل شبه‎جزیره کره حمایت می‌کند.

صفحه نخست این روزنامه یک روز پیش از سفر دو روزه رئیس جمهور چین به پیونگ یانگ با انتشار این یادداشت به استقبال سفر رئیس جمهور چین رفت که پس از ۱۴ سال برای نخستین بار انجام می‌شود.

به گزارش رودانگ سینمون، شی می‎گوید: دو کشور آسیایی ارتباطات و تبادلات استراتژیک خود را تقویت خواهند کرد.
 
وی با اشاره به دستاورد‌های "ساختار سوسیالیستی" کره با هدف توسعه اقتصادی و بهبود زندگی مردم، اعلام کرد قویا از این دستاورد‌های کره شمالی حمایت خواهد کرد.
 
شی با اشاره به اینکه کره شمالی و چین روابط خود در بخش‌های شهروندی از جمله آموزش و پرورش، فرهنگ، ورزش، گردشگری، جوانان و مناطق روستایی را گسترش داده و توسعه خواهند بخشید می‎افزاید: ما فعالانه به صلح، ثبات، توسعه و رونق منطقه با تقویت ارتباطات و همکاری‌ها با کره شمالی کمک خواهیم کرد. چین همچنین با دیگر کشور‌ها در تسریع روند و مذاکرات مسائل شبه جزیره همکاری خواهد کرد.

شی اشاره مستقیمی به تحریم‌های بین المللی که با هدف متقاعد کردن پیونگ یانگ در دست کشیدن از توان هسته‌ای این کشور وضع شدند، نکرد.

چین روز سه شنبه برای به تعویق انداختن درخواست آمریکا به کمیته تحریم شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر توقف فوری تحویل نفت خام به پیونگ یانگ به اتهام نقض قوانین سازمان ملل به روسیه پیوست.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *