معاون وزیر کشور: ارتقای روابط تجاری ایران و روسیه فرصتی برای خنثی کردن تحریم‌ها است

15:49 - 27 خرداد 1398
کد خبر: ۵۲۶۱۱۶
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
معاون وزیر کشور با بیان اینکه ارتقای روابط تجاری ایران و روسیه فرصتی برای خنثی کردن بخش‌هایی از تحریم‌ها است، گفت: بخش خصوصی و همچنین دولتی ایران و روسیه تمایل زیادی برای ارتقای همکاری‌های تجاری و اقتصادی دارند.
ارتقای روابط تجاری ایران و روسیه فرصتی برای خنثی کردن بخشی از تحریم هاست/ ایران و روسیه تمایل زیادی به ارتقای همکاری‌های تجاری و اقتصادی دارندگروه سیاسی ؛ بابک دین‌پرست ظهر امروز و در حاشیه سومین نشست کارگروه مشترک همکاری استانی و منطقه‌ای ایران و روسیه  هدف از برگزاری این نشست را برنامه‌ریزی برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری استان‌های ایران و روسیه دانست و اظهار کرد: تاکنون ۵۱ استان کشور روسیه در این زمینه اعلام آمادگی کرده اند.

وی ادامه داد: برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری دو کشور از طریق استان‌های ایران و روسیه توافقات خوبی انجام شد که سند همکاری نهایی فردا در اصفهان امضا می‌شود. البته در این نشست تاکید شد که هر چند روابط تجاری دو کشور رو به گسترش است، اما سطح این روابط نسبت به انتظارات و ظرفیت‌های دو کشور، بسیار پایین است.

دین پرست خاطرنشان کرد: یکی از اشتراکات ایران و روسیه، تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه این دو کشور است و ارتقای روابط تجاری ایران و روسیه فرصتی برای خنثی کردن بخش‌هایی از این تحریم ها است.

وی در خصوص همکاری‌های بانکی دو کشور ایران و روسیه بیان کرد: توسعه همکاری‌های بانکی مورد تاکید بوده است. پیشنهادات ما در این زمینه آماده بوده و در این مذاکرات نهایی می‌شود.

معاون وزیر کشور در پایان گفت: قرار شد دبیرخانه این کارگروه از فعالیت بخش خصوصی حمایت کرده و محلی برای رجوع سرمایه گذاران دو کشور باشد، زیرا بخش خصوصی و همچنین دولتی دو کشور تمایل زیادی برای ارتقای همکاری‌های تجاری و اقتصادی دارند.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *